Festival Mystica svým návštěvníkům nabízí mnoho zajímavých přednášek, workshopů a rituálů. Kromě bohatého programu ovšem nabízí i možnost zakoupení kvalitních pomůcek určených pro čarodějnickou či pohanskou praxi. Díky faktu, že se letos akce koná už v září a zrovna i v den podzimní rovnodennosti, budou si zájemci moci na vlastní kůži zažít rituál vedený hlavní koordinátorkou Dávného obyčeje Lindou Ileanou Dragonari.

Podle Lindy Machátové, která má na starosti technicko-organizační zajištění Mysticy za zmínku z připravovaného programu rozhodně stojí: „Přednášky týkající se vodou, o jeho pojetí na Haiti nám bude přednášet Juan Braun, který tam byl zasvěcen. Znovu jsme zařadili přednášku a workshop Fousage z Hell.cz. Čarodějnické a šamanské rituály Latinské Ameriky skvěle představuje Sonnia Guerrera ze Santeria.sk. Nebude chybět workshop na výrobu gris – gris sáčků, tedy kouzelných váčků, jejichž použití je tradiční v Africe a New Orleans."

Mysticu před čtyřmi lety založila Linda Ileana Dragonari, která údajně absolvovala hodně esoterických festivalů, ale chybělo jí na těchto akcích uchopitelné pojetí magie, pohanství, šamanismus a čarodějnictví. Vadil jí na nich také přebytek jakési komercionalizované esoteriky a podivná syntéza směrů, které spolu ani nemusí souviset. Všechny své znalosti, známosti a zkušenosti se tak pokusila využít k tomu, aby festival, který pořádá její vlastní občanské sdružení, nabízel pouze kvalitní zboží, ať už jde o myšlenky, vědomosti, duchovní stezky či věci ryze materiální.

Festival Mystica

Kdy? 21.9. 16:30 - 23.9. 20:15
Kde: Škola SPMP Modrý klíč
Smolkova 567/2, Praha 4
Vstupné: 390 Kč (třídenní)
Vstup na přednášku: 100 Kč
Vstup na tržiště: 50 Kč
Další informace: http://davnyobycej.cz/mystica/

Kateřina Alexandra Vyternová