"Oblast Palmovky se postupně mění v důstojné centrum Prahy 8, a to i díky projektu osmé městské části Palmovka 2030. V rámci něho postupně probíhají úpravy veřejných prostranství, a to jak ulic, tak zeleně. Jedním z prvních realizovaných kroků bude v březnu 2019 revitalizace části ulice Na Žertvách, uvedla radnice v tiskové zprávě.

Povrch tramvajové zastávky a jejího okolí je poničený a plný výmolů. „Cílem je zkultivovat dosud ne zcela příjemné místo v srdci Libně, dát mu příjemnější a přirozený charakter. Hlavní vizuální změnou bude předláždění tramvajové zastávky a instalace šesti nových prvků mobiliáře v ulici Na Žertvách a tří dalších v oblasti Palmovky,“ popisuje změny radní Tomáš Hřebík, pod nějž spadá v Praze 8 kancelář architekta a strategický rozvoj.

Oblast rozjasní rostliny

„Mobiliář poslouží nejen ke krátkému posezení a odložení zavazadla, ale bude mít také estetickou funkci, jelikož v rámci něho budou instalovány i rostliny, které celou oblast rozjasní,“ dodává Hřebík. Instalaci mobiliáře zaštiťuje Odbor životního prostředí městské části Praha 8.

Celý projekt Palmovka 2030 se dotýká všech obyvatel Libně a okolních čtvrtí, ale i těch, kteří zde pracují nebo jen využívají důležitý přestup z metra na tramvaj. „Prostředí Palmovky opravdu nedělá Osmičce žádnou parádu. Díky malým, ale významným krokům se tato situace pomalu změní,“ těší se radní Hřebík. Pokud vše půjde dobře, na podzim 2019 dojde k úpravě tramvajové křižovatky na Palmovce, která se stane bezbariérovou.

Předláždění ulice Na Žertvách - vizualizace.