Přestože slavnostní stříhání pásky se uskutečnilo teprve včera, lidé již výhody díla mohli využívat skoro tři týdny. “Na stavbě se neobjevily žádné zásadní komplikace, proto se ji podařilo realizovat v termínu o měsíc dříve oproti povolení. Už na konci dubna byl položen nový asfaltový povrch a dopravní značení, a hned na začátku května byla stavba uvedena do provozu,” uvedl předseda komise pro dopravu v Praze 8 Martin Jedlička (TOP 09 + STAN). Akci připravila a realizovala Městská část Praha 8.

V příspěvcích na facebooku si lidé provedenou rekonstrukci vesměs pochvalují. Ale pozastavují se třeba nad tím, proč nedošlo k oddělení sektoru pro cyklisty a pěší, případně vytvoření souběžného mlatového pruhu pro běžce. Uvítali by také prodloužení nového povrchu směrem k projektu Přístav 18600, který je vyhledávaným místem pro občerstvení, grilování, venkovní posezení i sportování.

Pokračování se chystá příští rok

Ti druzí se brzy s největší pravděpodobností dočkají. Městská část informovala o tom, že v současnosti projektově připravuje rozšíření a asfaltový povrch i na zbývající části cyklostezky A2 na Rohanském ostrově v úseku Šaldova - Negrelliho viadukt, která na tuto stavbu naváže pravděpodobně příští rok. Připravuje se také obnova povrchu na A2 podél Kaizlových sadů a dostavba 1,1 kilometru dlouhého úseku cyklostezky podél Povltavské ulice.

„Jsem rád, že tuto opravenou bezmotorovou komunikaci se nám podařilo otevřít ještě před oteplením a začátkem hlavní sezóny. V dnešním, téměř již letním počasí, mohou cyklisté i pěší využít nový asfaltový povrch, který nahradil dřívější nekvalitní mlatový povrch, který byl po dešti velmi rozbahněný. Skvělou zprávou je, že cyklostezku se nám podařilo rozšířit na čtyři metry, což je na ní velmi znát a výrazně to zvýšilo její kapacitu i komfort všech uživatelů,” uvedl Tomáš Slabihoudek, radní Prahy 8 pro dopravu (TOP 09 + STAN).

Náměstek primátora Adam Scheinherr k tomu dodává: „Za poslední rok čím dál více Pražanů jezdí na kole a chodí pěšky. Potvrzují to i čísla ze sčítačů, kdy počet průjezdů cyklistů meziročně vzrost o 38 procent. V Praze přibylo až 80 tisíc nováčků, kteří si poprvé zkusili městskou cyklistiku. Celkem 340 tisíc lidí se loni projelo na kole po Praze. Naštěstí jsme dostatek úsilí věnovali přípravě projektů, abychom dnes mohli začít sklízet ovoce v podobě nových stezek. Letos jich jen z rozpočtu hlavní města bude téměř za půl miliardy.“