Podle tiskové zprávy získají kromě cyklistů více prostoru v Ďáblicích také in-line bruslaři a koloběžkaři. Díky nově otevřenému úseku se zvýší rovněž pohodlí chodů, kteří mohou využít nový přechod přes ulici Žernoseckou.

„Vedení městské části Prahy 8 se dlouhodobě věnuje rozvoji bezmotorové dopravy v naší městské části, aby byly výrazně zlepšeny podmínky pro tento ekologický druh dopravy,“ řekl k nové bezmotorové komunikaci starosta Roman Petrus (ČSSD).

Trasa v podstatě obepíná ďáblické sídliště a přímo navazuje na cyklotrasu ze stanice metra C Ládví vedoucí k Vozovně Kobylisy. Lidé na jízdních kolech či koloběžkách se tak už nemusejí proplétat mezi auty na docela rušných komunikací Ďáblická a Žernosecká.

„Při budování nové trasy byly využity především stávající chodníky, které prošly rekonstrukcí a byly doplněny o prvky pro nevidomé. U autobusových zastávek Sídliště Ďáblice a Třebenická vede stezka mimo stávající chodníky do prostoru za zastávkovými přístřešky. V rámci budování nové bezmotorové komunikace byly také upraveny křižovatky, aby se zvýšila bezpečnost uživatelů této komunikace,“ popisuje starosta Prahy 8.

Petrus dodává, že stavbu financovala městská část s přispěním magistrátu, a slibuje další investici do bezmotorové komunikace. „A to na Střelničné ulici, která je před vydáním stavebního povolení,“ prozradil starosta osmičky.