eClub letos oslaví páté výročí existence a za dobu své činnosti uspořádal přes 70 přednášek. Jeho loňským letním kempem prošlo 25 studentů.

„Zatímco dosud to byly jednou týdně přednášky vzdělávacího nebo motivačních charakteru, tak teď budou moci studenti kdykoliv přijít do těchto nových prostor a komunikovat spolu kontinuálně," řekl ve čtvrtek iniciátor eClubu Jan Šedivý.

Studenti v eClubu budou mít k dispozici mentory z univerzit i z průmyslu, kteří je mimo jiné naučí efektivní pracovní postupy, vedení dokumentace, vytváření prezentací nebo komunikaci.

Na rozdíl od univerzitních podnikatelských inkubátorů, které poskytují studentským nebo absolventským týmům podporu při rozjezdu podnikání, eClub se zaměřuje na řešení konkrétních problémů partnerských firem. Například pro Seznam.cz studenti ČVUT vytvářeli aplikaci, která dokáže roztřídit osobní e-maily od hromadných zpráv společností.

Pracoviště funguje díky podpoře firem, pro něž studenti zpracovávají vývojové projekty. Studentům eClub prostřednictvím nadace poskytuje stipendium osm až 15 tisíc korun, aby se mohli plně věnovat práci na těchto projektech.

Čtěte také: České vysoké učení technické otevřelo dveře