Natáčení proběhlo v prostorách Kampusu na Karlově náměstí v Zengerově posluchárně a jejím předsálí.

Zdroj: Youtube

Ve videu účinkují „robopsi“ SPOT, hexapodi Scarab a Daisy, pásový robot Charlie, kolový robot Husky, balancující robot SK80, humanoidní roboti iCub, Pepper, Nao a Ludvík složený z LEGO, dron X500 a LEGO robot hrající na klávesy. A také výzkumníci a výzkumnice z fakulty.

Třídírna zásilek v Malešicích zažívá předvánoční nápor.
OBRAZEM: Třídírna v Malešicích pro statisíce balíků jede na plný plyn

„Příběh videa si pohrává s autonomním chováním robotů. Ačkoli se roboti ve své samostatnosti posouvají dopředu také díky práci informatiků z FEL ČVUT, k tomu, aby sami ‚autonomně“ slavili Vánoce, mají ještě daleko. Za jejich pohyby a tancem stojí hodiny práce jejich programátorů a operátorů. Za příklad může sloužit humanoidní robot Pepper, který ve videu imituje hraní na píšťalu a jehož pohyby bylo potřeba předem naprogramovat,“ uvedla vedoucí odboru PR a marketingu ČVUT Andrea Vondráková.

Zdroj: Youtube

Na sociálních sítích dosud vánoční klip vidělo 25 tisíc lidí. Video vzniklo v produkci společnosti baohaus producenta Olivera McGillicka a režírovali ho Oliver Beaujard a Nina Zardalishvili. Kameramanem byl Daniel Hotový. ČVUT nyní také nabídla i pohled do zákulisí natáčení.