Zábava byla na festivalu připravena pro děti od batolat po školáky. Aktivity organizátoři rozdělili do skupin pro nejmenší děti (1–3 roky), které si mohly užít například výtvarnou dílničku nebo vlakodráhu. Pro předškoláky (3–6 let) byly připraveny dřevěné stavebnice srubů nebo logické skládačky. Školáci (6–12 let) si zase mohli pohrát například s elektronickou stavebnicí nebo se ponořit do společenských her.

Barevný minivolejbal – pastva pro oči.
Staň se lvíčetem! Lužinský klub hledá posily

„Dítě v každém věku ke hraní potřebuje jiný typ hračky, ale kreativitu a vlastní přemýšlení u nich lze rozvíjet kdykoliv. Cílem festivalu je mimo jiné ukázat, že i kreativní a logické hry jsou skvělá zábava,“ řekla Kristýna Křížová ze společnosti Agátin svět, která festival pořádá. Podle ní jsou takové hry také ideálním způsobem, jak posilovat rodinné vztahy a podporovat společné hraní.

Zábava i odborná pomoc

Kromě zábavy se rodiče mohli například dozvědět něco o poruchách učení, problémy s výslovností svých dětí konzultovat v Hravé logopedické poradně nebo si nechat od odborníků poradit s výběrem dobré společenské hry pro celou rodinu.   

Jak budou mizet lékaři z krajů? Problém bude sehnat především doktory pro děti

Na festival přijela rovněž nová Zásilka z Knihozemě – výběr dvanácti nejkrásnějších dětských knih pro letošní rok. Zásilku představila a slavnostně otevřela známá herečka Michaela Maurerová. Zazněla také autorská čtení Nadi Pažoutové, autorky knihy o Vilmě, která běží o život, nebo Radka Veselého, autora knihy Jak se chtěl stát obr trpaslíkem.

„Odborníci se shodují, že rozvoji komunikačních dovedností dětí prospívá i společné čtení v rodinách. I proto jsme rádi, že Zásilka z Knihozemě dorazí právě na festival a děti uslyší příběhy přímo z úst autorů,“ vysvětlila Kristýna Křížová.

Elektrokola v Praze.
Kopce už nevadí. Sdílená elektrokola zaplavila ulice hlavního města