Kancelářská budova z roku 1916 řadu let sloužila pro účely ministerstva výživy. Během srpnové okupace v roce 1968 zde provizorně přebývali poslanci Národního shromáždění. Po sametové revoluci byl palác sídlem Investiční a poštovní banky. Ta ale v roce 2000 zkrachovala a od té doby budova čekala na své další využití.
Za proměnou paláce v pětihvězdičkový hotel Andaz Prague sítě Hyatt stojí developerská společnost UBM Development Czechia. „Využili jsme svých zkušeností z rekonstrukce historické budovy z roku 1897, nacházející se v ulici U Zvonařky na Vinohradech, kterou jsme proměnili v hotel Le Palais Art Prague. A protože objekt původního Cukrovarnického paláce na Senovážném náměstí je navíc i kulturní památkou, náš tým designérů pracoval mimořádně citlivě. Zachovali jsme například původní okna, dveře, štukovou výzdobu i krby,“ uvedl David Lukas, architekt UBM.
Aby byly dodrženy náročné standardy vybavení hotelu, celý projekt Andaz Prague UBM do posledních detailů řešila se společností Hyatt. „Při rekonstrukci jsme ale samozřejmě také úzce spolupracovali s památkáři. Historická hodnota budovy s její autentickou atmosférou tak zůstala zachována, a přitom byla přizpůsobena současnému životnímu stylu,“ dodal Lukas.
Kromě luxusního ubytování nabízí právě zkolaudovaný objekt, stojící v bezprostředním sousedství Jindřišské věže, také nájemní komerční jednotky v přízemí, dále fitness a wellness centrum, gastronomické provozy i 450 metrů čtverečních prostor určených pro pořádání nejrůznějších akcí. Z původní zasedací místnosti vedení Asekuračního spolku cukrovarníků, umístěné v můstku vedoucímu k Jindřišské věži, se stane stylová konferenční místnost.
Hotel Andaz Prague, jehož oficiální otevření je plánováno na letošní jaro, je premiérou pro vstup sítě Hyatt na území České republiky. V Evropě tento nadnárodní řetězec doposud provozoval pouze čtyři hotely, a to ve Vídni, Mnichově, Londýně a Amsterodamu.
Cukrovarnický palác
Takzvaný Cukrovarnický palác, kancelářský komplex v neobarokním stylu, byl vystavěn v letech 1912 až 1916 podle návrhu Josefa Zascheho, úpravy interiéru probíhaly v letech 1950 až 1951. Fasádu zdobí bohatá kubisticko-klasicistní plastická výzdoba, zachovány byly i části historizujících interiérů. Po druhé světové válce budova sloužila různým účelům, od roku 1993 je palác památkově chráněný.