Bělohradský loni v únoru vystoupil na sněmu hnutí ANO vicepremiéra Andreje Babiše. Ještě dříve uvedl, že vstup Andreje Babiše do politiky může způsobit pozitivní proměnu celé společnosti. „Naše situace je taková, že tady je nějaká oligarchie. A oligarchie se liší od elity tím, že se stará jen o svůj prospěch, zatímco elita je uznána společenstvím jako nositelka hodnot, které jsou nás všech. A teď jde o to, aby se oligarchie staly elitami," uvedl v České televizi. Zároveň ale upozorňoval na nebezpečnou Babišovu rétoriku.

Další kandidáti

Společnou kandidátku měli sociální demokraté a zelení v Praze při doplňovacích volbách před dvěma lety. Jejich kandidátka místostarostka Prahy 10 Ivana Cabrnochová (SZ s podporou ČSSD) zvítězila. Výsledek voleb tehdy musel potvrdit Nejvyšší správní soud (NSS). Zamítl stížnost TOP 09 a Starostů, jejichž společná kandidátka Renata Sabongui neprošla do druhého kola o pět hlasů.

Bělohradský bude zřejmě kandidovat v šestém pražském obvodu. Utká se tak například s publicistou, disidentem a bývalý šéfredaktorem časopisu Vokno Františkem „Čuňasem" Stárkem, který bude kandidovat za ODS, a tanečníkem Vlastimilen Harapesem, jehož kandidaturu oznámilo hnutí ANO.

Čtěte také: Za ODS bude v Praze kandidovat do Senátu disident Stárek