Preventivně byly zakázány návštěvy v pavilonu B, kde jsou sociální lůžka Domova Vlčí mák. Chod domova je zajištěn, řekla mluvčí nemocnice Jitka Zinke. Na případ upozornil server Novinky.cz.

Podle Zinke byla nákaza odhalena při preventivním testování zaměstnanců oddělení sociálních lůžek Domova Vlčí mák u jedné ženy. Nemocnice proto ihned zavedla opatření, aby zabránila šíření nákazy, včetně testování všech zaměstnanců i klientů, kteří mohli přijít do kontaktu s infekcí. "Bylo otestováno již na 160 osob, pozitivní výsledek testování na přítomnost koronaviru byl zhruba u 11 procent testovaných," uvedla mluvčí Doplnila, že všichni s pozitivním výsledkem jsou bez příznaků onemocnění.

Domov Vlčí mák při ÚVN poskytuje sociální služby seniorům a osobám s demencí. Cílovou skupinou Domova Vlčí mák jsou váleční veteráni. Kapacita domova pro seniory je 46 lůžek, domov se zvláštním režimem má 30 lůžek.

V Praze bylo podle posledních údajů ministerstva zdravotnictví dosud odhaleno 2344 případů nákazy, zhruba 1500 lidí se již vyléčilo. Hlavní město je mezi kraji ale nejvíce zasaženou oblastí v Česku. Na 100 000 obyvatel připadá ve městě 177 nakažených.