Výuka na prvním stupni, stejně jako v ostatních školách a školkách na území Prahy 6, pokračuje. „V karanténě je celé vedení školy, část provozních pracovníků a dalších deset pedagogů,“ uvedl ředitel školy Petr Karvánek.

Forum 2000 bude on-line
24. ročník mezinárodní konference Forum 2000 bude tentokrát kvůli globálnímu šíření koronaviru pouze on-line. Mezi potvrzenými řečníky jsou například šachový velmistr a občanskoprávní aktivista Gary Kasparov či americký ekonom Jeffrey Sachs, Tradiční diskusní akce, založená Václavem Havlem a Elie Wieselem, se letos koná 12. až 14. října. Debatující budou hledat odpovědi na mimo jiné následující otázky: Jak čelit dramatickým následkům pandemie, hrozícímu podlomení mezinárodního řádu, ekologickému kolapsu nebo závažnému narušování sociálních a politických pořádků prostřednictvím nových technologií? Přenos z konference bude zdarma na webu.

Praha 3 zřídí lesní školku
Praha 3 chce mít od příštího školního roku obecní lesní školku. Příslušný záměr schválila rada městské části. Pilotní třída bude mít 16 až 20 dětí, v případě zájmu se počítá s rozšířením na dvě třídy. Výuka by se měla odehrávat na pozemku se zelení vedle parku Parukářka, který nedávno na popud Prahy 3 koupil magistrát. Jako zázemí školky budou sloužit stany. Radnice chce projektem jednak zvýšit kapacity mateřských škol a zároveň rozšířit nabídku o další formu vzdělávání. Praha 3 už provozuje waldorfskou školku a od letošního září v Bukové jednu montessori třídu.

Na poštu v Praze jen s rouškou
Česká pošta oznámila, že bude od dneška vyžadovat u klientů na všech pražských pobočkách nošení roušek, respirátorů nebo jiné ochrany úst a nosu. „Vzhledem k tomu, že jsme nebyli zmíněni v žádném mimořádném opatření ministerstva ani pražské KHS, rozhodli jsme se opatření zavést sami, a to prozatím pouze v Praze, kde dobrovolně kopírujeme zmíněná opatření,“ uvedl mluvčí pošty Matyáš Vitík. V metropoli se opatření týká 105 poboček.