O tom, že se v IKEA na Černém Mostě něco děje se přesvědčila i redaktorka Pražského deníku, která v uplynulých týdnech navštívila tamníc obchodní centrum dvakrát. Ještě 28. července nebylo příliš znát, že by vedení pobočky švédské firmy přijalo zvláštní opatření ohledně nákazy koronavirem. Ale v pátek 7. srpna už byli všichni zaměstnanci prodejny striktně v rouškách a zákazníky prosili o dezinfekci rukou.

„Myslete na zdraví a buďte ohleduplní,“ vybízí IKEA na webových stránkách, kde má sepsána hygienická pravidla, kam patří například i dvoumetrové rozestupy. Dětský koutek na Černém Mostě je podle sdělení webu zavřený z technických důvodů, těžko tedy soudit, zda je to kvůli aktuálnímu výskytu virózy covid-19.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a epidemiolog Roman Prymula
Roušky se vrátí i do restaurací a kadeřnictví. Ministerstvo představilo detaily

„Ohnisko máme pod kontrolou. Momentálně dohledáváme kontakty nakažených. Těch tam bylo poměrně hodně. Ale je to pod kontrolou,“ uklidnila hygienička Rážová na úterní tiskové konferenci. 

Mluvčí obchodního řetězce Petr Šašek pro Blesk.cz uvedl: „Nakažení zaměstnanci se zotavují v domácím léčení. Od začátku jsme v pravidelném kontaktu s hygienickou stanicí a úzce s ní spolupracujeme. Situace v obchodním domě je stabilní a nevyžaduje omezení provozu.“

Mluvčí Šašek potvrdil i změnu v opatřeních proti šíření nakázy, které si všiml Pražský deník: „Povinnost pro zaměstnance nosit roušky a dodržovat další zpřísněná bezpečnostní opatření jsme zavedli hned, jak jsme dostali informaci o prvních pozitivních případech v našem obchodním domě na Černém Mostě.“ Podle Šaška IKEA navíc nechala na vlastní náklady další zaměstnance testovat. 

Praha zřídila odběrové místo na testování covid-19.
Praha dál bojuje s koronavirem. Má desatero prevence a nové testovací místo