Stravovací koutky byly v mnoha centrech po celé České republice vylidněné už ve čtvrtek večer. Nejinak tomu bylo v metropoli. V Praze momentálně funguje přes šest desítek velkých nákupních center, z nichž nemalá část nabízí možnost najíst se v takzvaném food courtu. Denně jimi projdou tisíce lidí. Včera se v nich ovšem nenajedl jediný strávník.

Potkalo to i stravovací kout v OC Šestka (na snímcích). „V zájmu bezpečnosti zákazníků přerušily až do odvolání svůj provoz stravovací jednotky, včetně kaváren a stánku Fruitisimo,“ uvedlo vedení centra.

Pro nákupní domy může být brzy ještě hůř. Podle náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly se dá v horizontu deseti dnů očekávat, že budou prakticky uzavřeny. Přístup bude lidem umožněn jen do prodejen potravin.

ANKETA
S tím jak v souvislosti s epidemií koronaviru přibývají omezení jsme se zeptali: 
Jak se vás dotýkají restrikce a stav nouze?
Máte dostatek informací, jak se chovat a co se děje?

close Anna Ježková, vedoucí Rezidence a Centra Rosa pro seniory. info Zdroj: DENÍK zoom_in Anna Ježková, vedoucí Rezidence a Centra Rosa pro seniory:

Již teď je jasné, že situace bude mít ekonomické dopady, ale respektujeme, co stát nařizuje. Nejdůležitější je pro nás zdraví našich klientů.

Informace si sbíráme sami ze sdělovacích prostředků a z toho, co nám chodí do datové schránky.

                                               

close Filip Kment. info Zdroj: DENÍK zoom_in Filip Kment, Praha 5
Jako otec čtyř dětí se na vážnější komplikace teprve chystám v souvislosti s očekávaným zavřením školek. Nejstarší syn je školák a ten už může být sám doma. S celou rodinou jedeme teď o víkendu na hory a mrzí mě, že se zavřely i vleky.

Informací mám dostatek. Zatím jsem našel odpověď na všechny otázky, které jsem hledal. Jestli se v nich ale celkově orientuji, to nemohu posoudit.

close Markéta. info Zdroj: DENÍK zoom_in Markéta
Na konci týdne jsem se vrátila ze zahraničí a situace doma je pro mě trochu šok. V zaměstnání nám bylo doporučeno pracovat z domova, prozatím tedy zůstávám na home office.

Informací je dle mého názoru dostatek, hned po příletu jsem obdržela informační SMS, jak postupovat v případě potíží, na letišti jsme obdrželi informační letáky.

close Kateřina Čepková. info Zdroj: DENÍK zoom_in Kateřina Čepková, Praha 4
Restrikce mě dosud prakticky neomezovaly. Mám syna ve školce a ta byla do pátku otevřená. V práci jsme dostali home office. Počítám s tím, že se školky zavřou a já pak budu pracovat buď po večerech, nebo vůbec. Prarodiče rozhodně do péče o syna nezapojíme, protože je nechceme ohrozit.

Informací o nákaze je dost. Řekla bych až moc. Někteří lidé se v jejich hltání až vyžívají, ale podle mě sledování zpráv od rána do večera není dobré pro psychické zdraví. Omezení respektuji, ale nebudu propadat depresi a nebudu celý den řešit jen virus.