Obyvatelé metropole, kterých bylo mezi devíti tisíci respondenty z celé republiky více než tisíc, si považují především dostupné a kvalitní sítě městské hromadné dopravy, těší je možnosti kulturního vyžití, nízká míra nezaměstnanosti a nestěžují si na rozdíl od zaměstnanců v ostatních krajích na výši mezd.

Většina Pražanů je spokojená

Také jim vyhovuje nabídka škol a dalších služeb třeba to, že obchody mají dlouhou otevírací dobu. Téměř 71 procent respondentů z metropole tak v průzkumu uvedlo, že jsou spokojeni s životem v hlavním městě.

Obdobně jako v ostatních krajích je znepokojuje spíše obecná kriminalita než případné hrozící teroristické útoky, nicméně strach z nich mají mezi Čechy největší což může souviset s tím, že právě v Praze je nejvíce potenciálních cílů.

Co se týče bezpečnosti, více jsou obyvatelé v hlavním městě spokojeni s prací státní policie (68 procent) než s městskými strážníky (46 procent). Nicméně ještě horší skóre si vysloužil magistrát a jeho úředníci s jeho prací je spokojena méně než třetina respondentů, konkrétně 28 procent. 

close Život v Praze. Infografika. info Zdroj: Shutterstock zoom_in