Správu a pronájmy náplavek má v současné době na starosti magistrát a městská společnost Trade Centrum Praha (TCP). Např. pro větší regulaci a omezení akcí na podskalské náplavce podepsalo petici přes pět set lidí.

Sliby z magistrátu 

Starostka městské části Praha 2 Jana Černochová, zástupci místních i radnice se v této věci už sešli s primátorkou Adrianou Krnáčovou, která přislíbila, že se tomuto problému bude věnovat. Nic se však nestalo, a proto rada městské části přijala usnesením, kterým vyzývá magistrát, aby problém řešilo. Jako možnost navrhuje přesunutí správy náplavek pod příslušné radnice.

Podobné usnesení by mohly přijmout i další městské části, ve kterých se náplavky nalézají. Primátorka Krnáčová přitom nedávno řekla, že pražský magistrát už na příští sezonu připravuje pravidla, podle kterých se budou akce u řeky vybírat. Místní i Praha 2 tvrdí, že k žádnému takovému jednání zatím nebyli pozváni.

Místní protestují proti hluku 

Protestujícím se nelíbí přístup města ke správě náplavek, které prý za posledních několik let ovládli podnikatelé napojeni na magistrátní politiky a úředníky. Z původně menších akcí se přesunulo k velkým akcím, jako je např. výstava na lodi věnovaná Karlu Gottovi, případně je kritizován i hluk z koncertů.

Protestující požadují zapojení Prahy 2 a jejích obyvatel do rozhodování o směřování náplavky na Rašínově nábřeží. Dále pak chtějí zveřejnění všech smluv mezi městem a podnikateli, případně výměnu správce náplavky.

Podskalská náplavka by se měla měnit už příští rok. V plánu je nové využití kobek, kde mají být toalety či výstavní prostory. Do roku 2019 by město rádo investovalo do náplavek přes 200 milionů.