"Nejsme strana, která toho moc slibuje, ale co řekneme, to splníme a svých osmi prioritních bodů se budeme držet a neopustíme je," řekl pražský lídr a čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.

K nim patří například zavedení elektronického účtu pro všechny lidi starší 18 let, kde by byly přehledně zaznamenávány všechny jejich povinnosti i nároky. K základním heslům strany patří i Pole pro potraviny, ne pro naftu do nádrže či Nevykašleme se na důchodovou reformu. TOP 09 bude prosazovat zavedení nadstandardu ve zdravotnictví a politiku vstřícnou k ženám matkám, které nechtějí rezignovat na profesní kariéru.

Karel Schwarzenberg připomněl, že Česko musí zůstat v hlavním proudu EU a zavést euro. "Když zůstaneme jen pozorovateli, skončíme na okraji nebo v exitu," uzavřel.

Schwarzenberg poukázal na hlavní body programu TOP 09, které strana soustředila do osmi sloganů. K nimž patří mimo jiné hesla "Bohatnout mají lidé. Ne stát.", "Pole pro potraviny. Ne pro naftu do nádrže." nebo "Máte právo na nadstandard ve zdravotnictví.".

V kontaktní kampani chystá TOP 09 v krajích novinky, za voliči vyrazí třeba na tříkolkách i s veterány. V Libereckém kraji bude lídr Václav Horáček řídit tříkolovou elektrickou rikšu, upravenou pro rozvoz kávy a nanuků. Olomoucký lídr Aleš Jakubec chce jezdit za voliči ve veteránu volkswagen brouk. V Jihočeském kraji bude kampaň spojená s uměním street art. Středočeští kandidáti zase chtějí zaujmout voliče mimo jiné pojízdnou kavárnou. Kontaktní kampaň podpoří strana čtyřmi miliony korun, minimálně stejnou sumu do ní vloží jednotlivé kraje.

Před čtyřmi lety TOP 09 kandidovala spolu se Starosty a nezávislými, získala zhruba 12 procent hlasů a tím 26 křesel ve Sněmovně. Nyní jde do voleb s podporou Konzervativní strany, Liberálně ekologické strany, monarchistické Koruny České a Klubu angažovaných nestraníků.