Červenec: Červencový střet s taxikáři i plán na regulaci volného pohybu psůVedení města v čele s primátorkou Adrianou Krnáčovou (ANO) se dostalo do ostrého střetu s taxikáři. Rozhodlo totiž o jejich povinném přezkušování z místopisu, cizího jazyka a právních základů. Rovněž plánovalo zpřísnit vyhláškou postihy za přestupky, například v podobě předraženého jízdného. 7. července na tento záměr taxikáři zareagovali protestní jízdou. Stovky jich vyrazily ze Strahova na trasu kolem budov ministerstva financí a dopravy až k budově magistrátu. Část z nich poté deklarovala, že pokud vedení Prahy nevyslyší jejich protest, zablokují magistrálu. Aktivita se jim vyplatila. Primátorka s jejich předáky následně dojednala zmírnění původní vyhlášky. 

Poměrně nelibou reakci u části Pražanů vyvolal také návrh celoměstské vyhlášky regulující volný pohyb psů po veřejných prostranstvích. S ním radní přišli 2. července. V tomto případě bylo schválení vyhlášky oddáleno. 

Pražské vodovody a kanalizace pak na začátku července evidovaly bezmála šest tisíc žádostí o odškodnění kvůli kontaminované vodě v Dejvicích.  Většině z nich vyhověly. Nepřistoupily přitom na požadavek radnice Prahy 6 a občanských iniciativ na plošné odškodnění všech dotčených obyvatel.

Praha též přišla s nápadem pojmenovat náměstí mezi Kafkovou a Wuchterlovou ulicí po siru Nicholasi Wintonovi, který zachránil stovky židovských dětí před nacisty.

Srpen: Spor v pražské koalici se rozhořel naplno. Nebyla okurková sezónaHned zkraje srpna rozčeřil mediální vody případ vlivného pražského sociálního demokrata a zastupitele Karla Březiny. Ten popřel, že ho soudce Ondřej Havlín odsouzený dříve za korupci před čtyřmi lety účelově zprostil obžaloby výměnou za příslib zajištění místa v diplomacii. Březinovi tehdy hrozily až dva roky vězení za zatajení informací. 11. srpna pak radní hlavního města odebrali z gesce náměstka primátorky Matěje Stropnického (SZ, Trojkoalice) pražské stavební předpisy a přidělili je primátorce Adrianě Krnáčové (ANO). Trojkoalice to označila a hrubé porušení koaliční smlouvy. 

close Předseda pražského zastupitelského klubu ČSSD Karel Březina. zoom_in Primátorka vzápětí předložila vlastní verzi předpisů, kterou radní za ANO a ČSSD bez projednání s koaličním partnerem (Trojkoalicí) schválili. Později vyšlo najevo, že materiál nevznikl v kanceláři primátorky, jak Krnáčová veřejně deklarovala. Navíc se ukázalo, že závažná politická témata radní projednávají v utajení. Toto chování odsoudila jak zastupitelská opozice, tak Trojkoalice a hlavně některé městské části i odborná veřejnost.

Trojkoalice oficiálně vyzvala ANO a ČSSD k navrácení kompetence do rukou Stropnického. 
Zástupci ANO a ČSSD 20. srpna kontrovali požadavkem na výměnu Stropnického v městské radě. Odůvodnili to jeho mediálními výstupy poté, co mu byla kompetence odebrána. Prý svými výroky poškodil vedení města.

Září: Začal "politický proces s exprimátory"1. září tohoto roku začal soud s Bohuslavem Svobodou (na lavici obžalovaných první zprava), Tomášem Hudečkem a osmi někdejšími radními hlavního města v kauze Opencard. Dle obžaloby se měli všichni dopustit porušení povinností při správě cizího majetku, když v roce 2012 v takzvaném jednacím řízení bez uveřejnění rozhodli o prodloužení smlouvy s firmou Haguess.

Všichni se brání tím, že na vině jsou špatně nastavené smlouvy uzavřené v éře primátora Pavla Béma. Svým konáním se prý chtěli vyhnout definitivnímu krachu projektu, který stál 1,74 miliardy korun. Svorně pak proces označují za politický a vykonstruovaný skutečnými viníky stojícími za předraženým projektem.

Září: Blanka se otevřela. Se čtyřletým skluzem close Pásku u vjezdu do tunelu Blanka v Praze společně přestřihli primátorka Adriana Krnáčová, její náměstek Petr Dolínek a arcibiskup Dominik Duka. zoom_in Se čtyřletým zpožděním se 19. září tohoto roku pro řidiče otevřel tunelový komplex Blanka. Stavbu ovšem zkomplikovaly propady půdy, technické problémy s kabely nebo soudní pře města s dodavateli. Tunel, který se začal budovat za primátora Pavla Béma (ODS), vyjde Prahu i s napojením na Strahovský tunel na 43 miliard korun. Je součástí Městského okruhu v úseku Malovanka Pelc-Tyrolka. Tvoří jej na sebe navazující tunely Brusnický, Dejvický a Bubenečský. Jejich celková délka je 5502 metrů. Ještě v létě tohoto roku se zdálo, že bude nutné otevření tunelu opět odložit kvůli průsakům vody.

Říjen: Šedá eminence Prahy odstoupila. Potvrdila tak rozkol klubu ANOSkandál, který ještě v září tohoto roku otřásl pražskou politickou scénou, donutil na konci října rezignovat na post předsedkyně pražské organizace hnutí ANO Radmilu Kleslovou. O odchod z funkce ji požádal předseda hnutí Andrej Babiš poté, co média zveřejnila její příjmy z polostátních a pražských městských firem v řádu statisíců korun měsíčně. Sama Kleslová, která byla do té doby považována za Babišovu pravou ruku a faktickou vládkyni Prahy, vše označila za „štvavou mediální kampaň."

Zároveň popřela výši zveřejněných příjmů za poradenskou činnost a místa ve vedoucích orgánech firem. 
Aféra zároveň poodkryla rozpolcenost pražské organizace hnutí ANO i jeho zastupitelského klubu přinejmenším na dvě frakce. Jedna reprezentovaná primátorkou Adrianou Krnáčovou stála v opozici proti druhé, věrné právě Kleslové. Vnitrostranické spory se odrazily i na nestabilitě vládnutí v Praze. V listopadu Kleslovou ve funkci předsedy pražské organizace hnutí ANO nahradil Martin Stropnický.

Říjen - prosinec: Říjnová „sebevražda" pražské koalice: oslabená vládne dál… Období mezi říjnem a prosincem tohoto roku je v Praze poznamenáno zejména vrcholnou politickou krizí, kvůli níž je hlavní město prakticky bez vedení. Zastupitelé v noci na 23. října odvolali hned čtyři radní včetně kontroverzního náměstka primátorky Matěje Stropnického (SZ, Trojkoalice). Skončily také dvě radní za ČSSD a jeden radní za hnutí ANO, který byl označován za blízkého spojence Radmily Kleslové. To vše se stalo za přispění hlasů koaličních zastupitelů. Opozice proto close Náměstek pražské primátorky Matěj Stropnický na zasedání zastupitelstva. zoom_in záležitost označila za „sebevraždu koalice." 

Od té doby se vlečou zdlouhavá politická vyjednávání o nové podobě magistrátní koalice. Nejdále je zatím dohoda na spolupráci mezi dosud opozičními TOP 09, ODS, Piráty a Nezávislými, k nimž se připojila Trojkoalice. ODS by v takové sestavě podporovala novou radu jen z opozičních lavic, což je podmínkou Pirátů. ANO a ČSSD zatím nemají potencionální koaliční partnery. Očekává se, že nová koalice vznikne v lednu. Do té doby Praze stále vládne oslabená koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice v čele s primátorkou Krnáčovou.

Čtěte také: Co hýbalo pražským děním v první polovině roku 2015?