Radnice čtvrté městské části informovala o návštěvnosti i o chystaných novinkách prostřednictvím tiskové zprávy. "Koupaliště Lhotka zaznamenalo od svého otevření rekordní návštěvnost minulý týden ve čtvrtek, kdy se přišlo vykoupat a zaplavat si v čisté vodě přírodního biotopu 1589 lidí. A areál tento nápor zvládl," píše tiskový mluvčí Jiří Bigas.

Starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/Zelení) pak prozradil, že lhotecký biotop čekají změny, které se budou týkat rozšířené nabídky občerstvení i možnosti relaxace a jiného sportovního vyžití, než je plavání.

"Určitě přibydou hřiště pro děti a sportoviště pro dospělé. V současné době probíhá mezi návštěvníky přímo na koupališti anketa, každý nám může napsat, co by si v areálu ještě přál," uvedl starosta Štěpánek.

Koupaliště Lhotka se otevřelo na konci června po čtyřech letech. Průměrná denní návštěvnost se od té doby pohybuje nad 700 lidmi. Celodenní vstupné do biotopu stojí sto korun. Děti, důchodci, studenti a postižení mají dvacet korun slevu. Snížené vstupné platí i příchozí po jedné hodině odpoledne a výhodu mají rodiny.

Praha 4 láká na příjemnou teplotu vody, která se pohybuje kolem 24,5 stupně Celsia. Vábničkou pro Pražany může být i čistota koupaliště na Lhotce. "K čištění vody se nepoužívají chemické látky. Voda se čistí mechanicky a biologicky v regeneračních nádržích simulujících čištění vody v přírodě, a biotopové čištění vody je tak vhodné i pro alergiky a lidi s citlivou pokožkou. Přírodní koupaliště je šetrnější také k životnímu prostředí," popsal mluvčí Bigas princip biotopu.