Dvouletý Calvin je velký bernský salašnický pes, který rozumí na povely v angličtině. Pár cizinců ho ve čtvrtek 20. září ve 23 hodin uvázal před obchodem Mosaic House v centru Prahy v ulici Odborů. Když se ale majitelé Calvina vrátili z obchodu, pes na místě nebyl. Pejsek má na sobě černý kožený obojek a známku se svým jménem a telefonním číslem. Je čipovaný.

„Kdyby ho někdo viděl, může ho poznat podle tetování v uchu. Má v něm vytetované číslo 11738. Podle toho mohou lidé jednoduše zjistit, jestli jde opravdu o Calvina,“ popsala majitelka psa Ann. Za jeho nalezení nabízí cizinci dokonce i odměnu 20 tisíc korun.

Je možné, že se Calvin zaběhl nebo ho někdo odcizil. Svědci, kteří informovali majitelku, viděli psa údajně nejdříve v okolí Karlína, poté i na Bulovce a nedaleko Proseka. Podle posledních informací by se pes měl pohybovat v okolí Palmovky s mužem středního věku s culíkem.

„Kamarádi z Prahy i další lidé nám pomáhají Calvina najít. Pár lidí ho vidělo v tramvaji číslo 23 s mužem středního věku, který měl culík. Tvrdil, že se jmenuje Calvin Klein a že ho zachránil. Hrozně nám chybí, dívejte se prosím kolem sebe, kdybyste ho viděli. Pokud budete mít jakékoliv informace o našem Calvinovi, volejte prosím na telefonní číslo 727 803 854 nebo 724 039 904. Děkujeme,“ uvedla Ann.

Majitelé hovořící angličtinou a lámanou češtinou založili dokonce webové stránky findcalvin.cz, kde informují o ztrátě psa. Najít se ho snaží i pomocí facebooku. Vytiskli i letáky, které jim lidé z Prahy pomáhají po metropoli rozvěšovat. Kdo cizincům pejska vrátí, dostane také 20 tisíc korun. Na Facebooku majitelka v úterý dopoledne zveřejnila příspěvek s radostným výkřikem Calvin is home!, na fotce se mazlí se svým čtyřnohým miláčkem. Calvin byl vrácen na veterinární kliniku v Praze 9. Ann pak děkuje všem, kteří se podíleli na masivní internetové kampani s cílem najít psího utečence. "Pořádáme otevřenou oslavu v restauraci v Pštrossově ulici. Pití je na nás, všichni jste vítáni."