Magistrát se rozhodl takto zasáhnout v Holešovicích u vlakového nádraží na parkování City Taxi. Řidiči této společnosti totiž nebyli podle zjištění úředníků na stanovišti zákazníkům k dispozici, což je jedna z podmínek pro jeho využívání. „Zákazníci tak na tomto místě museli používat jiné řidiče, kteří nejsou garanty férového jednání a cen,“ vysvětlil krok magistrátu Rudolf Blažek.

Podvodníci kopou do aut

Ředitel City Taxi Tomáš Horčička se zprávu o výpovědi poprvé dozvěděl od redaktorů Deníku a potvrdil, že řidiči společnosti na místě nejsou. „Protože tam jsou šikanování lidmi, kteří nemají označení taxi a předražují své služby. Kopou jim do auta a vyhrožují fyzickou likvidací. Navíc podle smlouvy naši řidiči musí čekat u auta a ti podvodníci si odchytávají zmatené cizince hned v nádražní hale,“ vysvětlil Horčička.

Neoznačení taxikáři jsou na stanovišti už několik let a City taxi se prý na to průběžně upozorňuje magistrát. „Slibují nám, že se něco udělají, ale stále se nic neděje,“ pokračoval Horčička.

Taxikáři prodělávají

Magistrát však nechává firmu, aby si problémy vyřešila sama. „Firmu jsme vyzvali k okamžité nápravě a zároveň do doby, než se přesvědčíme, že k ní opravdu došlo, odebereme jí označení Taxi fair Place. Pokud se situace nezlepší, firma na tomto taxistanovišti skončí,“ pokračoval Blažek City taxi se však k tomuto kroku nechystá. „Pro nás je totiž holešovické stanoviště za současného stavu nebezpečné a prodělečné,“ pokračoval Horčička.