Ve stejné době, avšak během nocí z úterka na středu a ze čtvrtka na pátek, bude uzavřen západní tubus – ve směru jízdy k Barrandovskému mostu. Druhý z tubusů vždy zůstane jednosměrný, a to v původním směru, připomněla Barbora Lišková z centrály Technické správy komunikací.

Srážka se zraněním blokovala koleje po 43 minutNa tři čtvrtě hodiny se v pátek kolem poledne zastavil provoz tramvají na Trojském mostě. To, že v čase mezi 11.34 a 12.17 zůstala mezi zastávkami Trojská a Nádraží Holešovice nefunkční trať linky číslo 17, měla na svědomí srážka tramvaje s autem. Řidič osobního vozu utrpěl zranění hrudníku, s nímž ho sanitka odvezla do nemocnice. Okolnosti nehody zůstávají předmětem šetření policie.

Za tenisem lze dojet zvláštními autobusyPříznivcům tenisu poslouží v příštím týdnu zvláštní autobusová linka. Návštěvníkům turnaje žen J&T Banka Prague Open, který od pondělka do soboty hostí areál Sparty ve Stromovce, nabídne dopravní podnik svezení zvláštní autobusovou linkou číslo 873. Ta bude jezdit od stanice metra Nádraží Holešovice – a současně obslouží i obě parkoviště pro návštěvníky akce: u hokejové haly a v ulici Za Elektrárnou.

Dejvická ulice se zazelenáRadnice šesté městské části vyhoví volání veřejnosti a v Dejvické ulici v blízké době umístí osm stromů. Nová zeleň ale kvůli inženýrským sítím nemůže být vysazená do volné půdy. Stromy tak budou žít v mobilních dřevěných nádobách. Radnice je rozmístí na chodníku podél levé strany ulice ve směru Vítězné náměstí – Hradčanská. Vedení městské části zvolilo vícekmennou variantu stromu, tzv. muchovník. Na jaře rostlina kvete bílými vonnými květy a na podzim se listy barví do oranžovo červené barvy.

Při požáru v kanceláři evakuovali hasiči tři lidiK požáru v administrativní části xaverovského průmyslového areálu byli pražští hasiči přivoláni v pátek před půl třetí odpoledne do ulice Ve Žlíbku v Horních Počernicích. Z objektu evakuovali tři lidi – a s hořícím přímotopem v kanceláři se rychle vypořádali. Stačila k tomu jedna jednotka; čtyři další, které k ohlášenému ohni také byly preventivně vyslány, mohl velitel zásahu poslat zpět na základny. Martin Kavka z centrály pražských hasičů připomněl, že povolány byly původně profesionální jednotky ze Satalic, Strašnic a centrály – a společně s nimi také dobrovolní hasiči z Běchovic a Klánovic. Požár, který podle zjištění vyšetřovatele hasičů měla na svědomí technická závada, způsobil hmotné škody vyčíslené na deset tisíc korun. „Plameny zničily přímotop a část elektroinstalace, zplodiny hoření poškodily malbu stěn a stropu v kanceláři," konstatoval Kavka. Připomněl, že uchránit se podařilo dvě stě tisíc.
Zásah hasičů v pražském Xaverově.