Cílem divadla bylo upozornit na zločiny čínské komunistické strany, která nejlidnatější zemi světa dosud vládne. Inscenace také kritizovala příliš vstřícný postoj některých českých politiků k čínské vládě.
Herci během představení přečetli rozsudek. „Čínská komunistická strana se odsuzuje za to, že připravila o život nejméně 65 milionů lidí, že pronásleduje, mučí a zabíjí křesťany, Tibeťany, Ujgury a následovníky Falun Gong. Odsuzuje se za masakr na náměstí Nebeského klidu, potlačení demonstrací v Hongkongu a nucené odebírání orgánů vězňům,“ přečetli divadelníci rozsudek. Během představení ale zmizel soudce, který „musel do karantény“.
Zahraniční podpora pro nás byla oporou, říká herečka
„Chtěli jsme připomenout neblahý okamžik masakru a potlačování lidských práv ve světě. Co my jsme za to kdysi dali, když o nás byla za komunistů ve světě zmínka, byla to alespoň drobná podpora, abychom odolali tlaku a vnitřně nepropadali,“ uvedla herečka Andrea Černá.
Akci pořádala organizace Lidská práva bez hranic. Podle její členky Veroniky Sunové bylo smyslem hry upozornit také na petici. „Lidé mohou přidat svůj podpis, pokud nesouhlasí s rostoucím vlivem Číny v Česku a ve světě,“ řekla Pražskému deníku Sunová. „Svět je teď svědkem toho, jak jejich komunistická strana lhala v souvislosti s koronavirem. Přijetím jejich politiky bychom pošlapali ideály sametové revoluce,“ dodala.
„Ozývají se hlasy lidí, kteří mají s Čínou špatné zkušenosti. Předseda tibetské exilové vlády v prohlásil, že buď to bude Čína, kdo změní nás, nebo my změníme Čínu. Nic mezi tím. Je to na nás, zda se postavíme za své hodnoty,“ dodala pořadatelka.