„Vzhledem k tomu, že očekáváme příjezd i některých radikálních příznivců hostujícího týmu, kteří se v minulých dnech zapojili do násilností v Rotterdamu, a nemůžeme vyloučit jejich agresivní chování, pražské policisty posílí kolegové z pořádkových jednotek z Brna, Plzně a Ústí nad Labem,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Policie počítá s tím, že se v ulicích města může několik stovek i tisíců nizozemských fanoušků objevit už večer a v noci na čtvrtek. V den utkání, které začíná ve Vršovicích v 18:45, plánují podle dostupných informací příznivci Feyenoordu od 16 hodin pochod městem.

Od středečního odpoledne pak příznivci nzozemského klubu publikovali na sociálních sítích fotografie z centra Prahy. Záběry byly takřka identické - půllitry piva a rozmazaný staroměstský orloj. Část z nich si vystačila jen s fotkami půllitru.

Stanice metra Hradčanská. Ranní špička.
Do stanice metra Hradčanská se cestující nedostali celé ráno a dopoledne

V říjnu se chuligáni Feyenoordu střetli s příznivci Unionu Berlín. Výsledkem byly bitky v ulicích i zranění. Pochod berlínských fanoušků na stadion provázely násilnosti. Policie nasadila i psa, který při zásahu pokousal tři lidi a omylem také jednoho policistu. Nechyběla ani pyrotechnika. Po zápase se příznivci obou týmů servali v rotterdamské čtvrti Lombardijen. Kvůli násilnostem bylo zadrženo přibližně šedesát rváčů z obou táborů.

Nedávno se chuligáni Feyenoordu zapojili kvůli proticovidovým opatřením i do protivládních demonstrací, které přerostly v pouliční nepokoje.

Ve středu odpoledne vydaly některé nizozemské servery informaci, že jedno z letadel, kterým do Prahy fanoušci Feyenoordu cestují, řídí údajně jako kopilot sám nizozemský král Vilém-Alexandr. Opíraly se o svědectví samotných cestujících. Později opatrně královského pilota potvrdil nizozemský sportovní reportér Mikos Gouka. "Nemohl jsem tomu uvěřit, ale zdá se, že je to pravda. Příznivci Feyenoordu králi písněmi poděkovali za jeho pilotován," napsal novinář zpavodajského webu AD.

Král je znám jako příznivec konkurenčního Ajaxu Amsterdam. Podle nizozemských novinářů ale fandí Feyenoordu jeho manželka, královna Máxima.