Aktivisté byli symbolicky provázáni černými třmeny, z nichž nebylo možné se vyvléknout. „Chtěli jsme tím ukázat, že vymanit se z chudoby není jednoduché, je to něco jako začarovaný kruh," řekla dobrovolnice z NaZemi Eva Zákoucká. Aktivisté podle ní chtěli upozornit na chudobu ve světě, ale i v Česku, kde jsou ohroženi třeba někteří nezaměstnaní.

Organizace NaZemi usiluje například o to, aby se lidé v rozvojových zemích mohli vlastními silami vymanit z chudoby. Zaměřuje se na propojenost spotřebního chování s problémy v rozvojových zemích a motivuje jednotlivce, firmy i státy přijmout za tyto problémy odpovědnost.

Organizace podporuje mimo jiné Fair Trade, což je způsob obchodu, v němž pěstitelé mají mít za svoji práci takovou výkupní cenu, která odpovídá nákladům na výrobu a zaručuje jim důstojný život. Podle informací z dřívějška se ale Asociace pro Fair Trade setkala i s tím, že některý obchodník cenu zboží výrazně nadsadil. Kontrola ceny a certifikace Fair Trade totiž končila u finálního zpracovatele či vlastníka licence.