Chirurgická ambulance však na Vinohradech zůstane. Ukončení lůžkové činnosti oddělení dětské chirurgie je dalším krokem, kterým chce vedení vinohradské nemocnice snížit vnitřní dluh dosahující několik desítek milionů korun. „Z ekonomického hlediska je provoz dětské chirurgie neuspokojivý, pracoviště dlouhodobě vykazuje záporný hospodářský výsledek,“ přiznal tiskový mluvčí nemocnice Petr Blažek. Zároveň však ujistil, že o dětské pacienty bude patřičně postaráno.

„Ambulance u nás zůstane. U akutních případů, kde je potřeba provést chirurgický zákrok, bude zajištěn okamžitý transport do Krče. Vzdálenost mezi nemocnicemi je při převozu sanitním vozem zhruba 10 minut,“ sdělil Deníku Blažek. Lékaři v Krči už jsou na nadcházející kroky připraveni. „S nemocnicí jsme se dohodli, že péči o jejich spádové pacienty převezmeme kompletně,“ uvedl náměstek pro léčebnou péči Fakultní Thomayerovy nemocnice Tom Phillip.

Na Vinohradech tedy proto budou sloužit lékaři z Krče. „O to, že by naše kapacita nestačila, strach nemáme. Oddělení na Vinohradech mělo pouze osm lůžek,“ dodal Phillip. Doplnil, že převzetím péče by se mohla ambulance naopak ještě rozšířit na několik odborností.