Doplnil je nejlepší český squashista Jan Koukal, tři profesionální hráči pokeru a další hosté.

Každý z účastníků vložil do hry startovné 5000 korun. Za další peníze si následně v průběhu prvních úrovní povinných sázek mohl každý hráč ještě dokoupit neomezené množství žetonů.

Z celkem 14 hráčů opouštěli mezi prvními dva hrací stoly Bonk s Frolíkem, pro něhož se jednalo o pokerovou premiéru ve hře „naživo“. „Je to moje první hra takhle vážně. Ještě nikdy jsem neměl příležitost se něčeho takového zúčastnit. Hrál jsem jen online na počítači nebo telefonu, ale takto ještě ne,“ řekl novinářům útočník Chicaga.

Na hazard ho prý moc neužije. „Zahraju si, ale fakt jen o malé částky, když třeba vyrazíme s klukama. Nijak mě to zatím nechytlo, tak doufejme, že se to dneškem nezlomí,“ uvedl před turnajem Frolík a bylo zřejmé, že příkladu Jaromíra Jágra, označeného americkým časopisem Complex za historicky devátého největšího gamblera mezi sportovci, následovat nehodlá.

„Jarda byl samozřejmě trochu někde jinde a vydělával jiné peníze, než vydělávám já. Je možné, že čím více peněz máte, tím více to láká, ale já nejsem v situaci, abych mohl rozhazovat,“ uvedl Frolík, jenž před pár dny podepsal s Blackhawks tříletý kontrakt na celkem sedm milionů dolarů.

V Americe je to běžné

Charitu považuje za skvělou věc. „Nějaké peníze hokejem vyděláváme, tady určitě něco vybereme, a když se to správně použije, tak je to super. Už jsem byl v létě v Uherském Hradišti na jiné akci od Karla Rachůnka, v Americe je to běžné a myslím, že to k tomu tak nějak patří. Každá koruna je v tomto dobrá a jsem rád, že tu mohu být a pomoct,“ prohlásil Frolík.

Na devítičlenný finálový stůl se z hokejistů dostali Plekanec, jenž bojoval za dětské oddělení kladenské nemocnice, se Špačkem. Ten toužil proniknout mezi trojici nejlepších, která si rozdělila konečnou částku, aby tak přispěl nadačnímu fondu západočeských olympioniků.

Své zkušenosti ale nakonec zúročili pokeroví profesionálové. Vítězem se stal Dag Palovič, jenž pro nadaci Blue Elephant zajistil příspěvek 111 tisíc korun. Druhý byl vítěz prvního ročníku turnaje Martin Hrubý (66 tisíc korun) a třetí Matyáš Poloch (44 tisíc korun). Hrubý a Poloch společně přispěli Fakultní nemocnici Bulovka.

Účastníci turnaje se již předběžně domlouvali na dalším ročníku, který by se měl uskutečnit za rok opět v červenci.