„Ideální pro pořádání je, když se setká aktivita s podporou zvenčí a proto přicházíme s JakPak bazarem, kdy na jeden den přesuneme náš charitativní obchod do většího prostoru. Nabídneme nošené i nenošené oblečení, módní i retro, doplňky, knížky a věci do bytu," uvedla Barbora Kubíčková, externí koordinátorka JakPak bazaru Cesty domů.

V rámci doprovodného programu je připravena módní přehlídka, večerní koncert kapely Dub Artillery či soutěž o nejlepší retro model. Zároveň je možné o den dříve darovat své oblečení, a to v Café Jedna, ve středu 17. června od 9 do 20 hodin.

„Věci prosíme čisté a vyžehlené, děkujeme! Veškerý výtěžek bude použit na služby Cesty domů," doplnila Barbora Kubíčková.

Odborná péče umírajícím lidem

Organizace Cesta domů se snaží zlepšit podmínky umírajících lidí v naší zemi tím, že poskytuje odbornou péči umírajícím lidem a jejich blízkým, kteří o ně pečují.

Lidé, kteří se rozhodnou pečovat o své blízké umírající mohou dostat od Cesty domů plnou podporu, odbornou, lidskou i materiální. Tým Cesty domů zahrnuje jak lékaře, tak zdravotní sestry, sociální pracovníky, asistenty odlehčovacích služeb nebo psychoterapeuty.

Jako nezisková organizace nemá ale Cesta domů zajištěny příjmy na více než rok, granty nestačí, z veřejného zdravotního pojištění zatím tato služba placena není.