Jeho omlazující efekt využívali již staří Číňané, kteří si plátky zlata přikládali na pokožku obličeje. Indové zase ze zlata vyráběly vzácné ajurvédské léky. Zlato se využívá v moderní medicíně pro své zdraví prospěšné účinky i nyní.

V moderní estetické medicíně má zlato například využití v antiagingové metodě zvané GoldLift, při níž jsou do podkoží v určité oblasti aplikovány nitě z 24karátového zlata. Tato procedura se také často kombinuje s Art Filtingem, který pozvedává výrazněji povolené partie obličeje.

„Zaznamenali jsme u našich klientů výrazný zájem o omlazující niťové procedury. Jsme proto rádi, že jsme jim mohli jako první nabídnout tuto unikátní metodu a těší nás, že je o ni hned z počátku veliký zájem," uvedl doktor Jan Veselý, marketingový ředitel kliniky estetické medicíny Mediestetik.

Příznivé alkalické ionty

GoldLift je prováděn za pomoci velmi slabých nití o průměru menším než 0,1 milimetru. Ty se do pokožky aplikují do tvaru sítě, jež není běžným okem viditelná, a to prostřednictvím speciálních netraumatických kanyl. Dochází pak k redukci vrásek, pokožka je výrazně zpevněna a omlazena. Zlato v kůži vylučuje takzvané alkalické ionty, které zrychlují metabolismus a čistí kapiláry.

To má za následek zlepšení kvality pleti nejen na obličeji, krku či dekoltu, ale také v oblasti podpaží, vnitřní straně stehen nebo břicha. „Oproti ostatním liftingovým metodám má GoldLift nejdéle trvající omlazující efekt, a to až deset let. Kromě jiného zlato zesiluje přítok krve k pojivovým tkáním, čímž napomáhá k lepšímu okysličení a přísunu výživových látek," uvedla doktorka Olga Shalamová, korektivní dermatoložka Mediestetiku.

Pokožka tak vypadá zdravější, svěžejší a výrazně se zpomaluje stárnutí. Kombinace s Art Filtingem se doporučuje také pacientům, kterým byl indikován klasický chirurgický facelift. Na rozdíl od něj ale pacienti po této metodě ihned vidět omlazující efekt, nečeká je náročná rekonvalescence. V kombinaci se zlatým i nitěmi, jež mají pozitivní účinek na produkci kolagenu, se navíc zlepšuje struktura pokožky.

Čtěte také: Kliniky estetické medicíny rozšiřují služby, klienti si žádají pestřejší nabídku