Na Střeleckém ostrově v centru Prahy si Svátek práce připomínají sociální demokraté i komunisté. Na stejném místě přitom pořádají piknik anarchisté, kteří pak pokračují pochodem přes centrum na ostrov Štvanice.

Na místě je policejní antikonfliktní tým. Nic zásadního se tam ale podle novinky.cz nesemlelo.  

Podle ČTK odsoudila předsedkyně pražské buňky komunistické strany Marta Semelová v projevu kapitalismus, a naopak hájila socialismus. Obdobně se vyjadřovali i další řečníci, terčem kritiky se stala i nynější vláda. 

Dorazila i skupina odpůrců komunistů, které oddělovali policisté. Od nich se ozývaly výzvy k postavení KSČM mimo zákon a při závěrečné Internacionále skandování "hanba".

Demonstrace i majáles

Iniciativa Zachraňme náš stát organizuje mírový pochod z náměstí Republiky na Vítkov, kde se pod sochou Jana Žižky uskuteční demonstrace. Na Letné u metronomu je ohlášena akce Chceme mír!, kterou pořádá uskupení Česká suverenita. Na Kampě se uskuteční studentský majáles.

Svátek práce je mezinárodní dělnický svátek, který se první květnový den slaví od roku 1890. Na návrh francouzských socialistů ho v roce 1889 zavedla II. internacionála na připomínku vypuknutí stávky amerických dělníků v Chicagu 1. května 1886. V českých zemích se poprvé slavil v roce 1890 na Střeleckém ostrově v Praze. Anarchisté tvrdí, že je to původně jejich svátek, který si podle nich socialisté a komunisté neprávem přivlastňují.