Sídlo ministerstva zahraničí bude přístupné od 16.00 do 20.00. „Návštěvníkům bude umožněno nahlédnout do nejzajímavějších a nejcennějších prostor barokního Černínského paláce, včetně bytu Jana Masaryka a přilehlé zahrady," uvedlo ministerstvo. Prohlídková trasa je zhruba na hodinu.

Akce se koná u příležitosti každoroční porady velvyslanců

Program v zahradách paláce potrvá až do 21.30. Vystoupí Malostranské komorní kvarteto Makom a uskuteční se například prezentace nevládních a neziskových organizací.
Diskuse s diplomaty budou na témata "Chvála oportunismu", „České antarktické aktivity a Smlouva o Antarktidě" a "Globální změna klimatu a Rámcová úmluva OSN o změně klimatu". Několik zájemců o účast v diskusích bude prý ještě možné registrovat na místě, uvedlo MZV na svém webu.
Akce se koná u příležitosti každoroční porady českých velvyslanců, kteří se do Prahy sjeli v pondělí. Ve středu se s nimi setkal prezident Miloš Zeman. Vyzval je, aby se zaměřili na ekonomickou diplomacii. Varoval před příchodem další ekonomické krize. Diplomatům řekl, ať si nehrají na tvůrce světové politiky, ale starali se o drobnou trpělivou černou práci, kterou mají v popisu práce. V projevu se také postavil za visegrádskou skupinu či setrvání jednotek NATO v Afghánistánu.