Stěhování KACPU probíhá podle představitelů města delší dobu. V noci ze středy na čtvrtek dojde pouze k přesunu menší části techniky. Budovu ve Vysočanech zapůjčila městu zdarma na půl roku developerská skupina Central Group, která navíc uhradí náklady za provoz KACPU ve výši kolem 7 milionů korun měsíčně. Dům je určený k demolici a na jeho místě má vyrůst novostavba. „Ještě několik let před získáním všech potřebných povolení by ale mohl sloužit jako škola zřizovaná Prahou 9,“ upřesnil majitel Central Group Dušan Kunovský.

Provozní doba KACPU ve Vysočanech bude i během velikonočních svátků denně od 8 do 20 hodin.

Podle šéfa pražských hasičů Luďka Prudila odbavilo centrum na Vyšehradě v pondělí 1023 ukrajinských uprchlíků, přičemž o víkendu byl jejich počet zhruba poloviční. „Pondělky sice bývají nejsilnější z hlediska množství odbavených, ale upřímně jsme nečekali takový nárůst. Uvidíme, jestli bude v následujících dnech trend opět sestupný nebo dojde k dalšímu překvapení,“ uvedl Prudil.

Od začátku války na Ukrajině se v KACPU pro Prahu a Středočeský kraj registrovalo 67 tisíc lidí. Necelé desetině z nich centrum také rovnou zařídilo ubytování v metropoli či blízkém okolí. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) zopakoval, že migrační vlna dopadá zdaleka nejvíce právě na Prahu a střední Čechy.

„Hlavní město hostí přibližně čtvrtinu všech uprchlíků a pokud k tomu připočteme Středočeský kraj, jde o asi dvě pětiny. V Praze je momentálně 59 uprchlíků na 100 tisíc obyvatel, zatímco v některých regionech je tento poměr pětinový,“ zdůraznil Hřib.