Start závodu je v 10 hodin na náměstí Jana Palacha, kde je i cíl.  Doběh prvních mužů se předpokládá v 10.59 – 11.02 hodin, vyhlašování vítězů v 11.15 – 11.40 hodin a ukončení závodu ve 13 hodin.

Trasa závodu je nám. Jana Palacha, Křižovnická, Křižovnické nám. Smetanovo nábřeží, Masarykovo nábřeží, Palackého náměstí, Rašínovo nábřeží, Plavecká, Vyšehradská, Svobodova, Palackého náměstí, Palackého most, Lidická, Svornosti, Strakonická, Hořejší nábřeží, Nábřežní, Janáčkovo nábřeží, most Legií, Mánesův most, Klárov, nábřeží Edvarda Beneše, nábřeží kapitána Jaroše, Bubenské nábřeží, Komunardů, Jateční, Jankovcova, Libeňský most, Štorchova, Voctářova, Rohanské nábřeží, Těšnovský tunel, nábřeží Ludvíka Svobody, Dvořákovo nábřeží, Čechův most, U Plovárny, Kosárkovo nábřeží, Mánesův most, nám. Jana Palacha.

Na komunikacích, po kterých vede trasa závodu, je instalováno dočasné dopravní značení (zákaz parkování) a pro zajištění bezpečnosti provozu, běžců i diváků je povolena v době závodu (10 – 13 hodin) jejich úplná uzavírka. Komunikace budou za posledním běžcem uklízeny a v co nejkratším čase opět uvolňovány pro dopravu.

Pozor na odtah auta

Dvořákovo nábřeží bude uzavřeno 7. 4. od 00.01 do 16.00 hodin z důvodu výstavby technického zázemí. Ve stejnou dobu bude uzavřena i ulice 17. listopadu z důvodu výstavby a následné demontáže prostoru startu a cíle.

Pořadatelé upozorňují řidiče, že je třeba, aby respektovali zákaz parkování, protože s ohledem na bezpečnost musí být trasa závodu uvolněna. V případě, že vozidla na komunikacích zůstanou, budou odtažena.

Změny v městské hromadné dopravě

Změny v provozu tramvajových a autobusových linek v den konání závodu jsou k dispozici na webových stránkách Dopravního podniku hl. m. Prahy na: http://www.dpp.cz/omezeni-dopravy/zmeny-v-doprave-behem-konani-sportisimo-1-2-maratonu-2018/. Informační leták naleznete v příloze.

K dispozici je bezplatná dopravně-informační linka 800 165 102, která bude v provozu do pátku 6. 4 od 9 do 18 hodin a v sobotu 7. 4., od 8 do 14 hodin. V den závodu bude v provozu od 8 do 14 hodin také bezplatná dopravně-informační linka 800 100 991.