Po 13:00 se anarchisté sešli na náměstí Republiky, odkud se později vydali na svůj pochod metropolí. Zakončili jej po 15:30 u Rudolfina. Na akci s názvem Úklid veřejného prostoru dali najevo svůj kritický postoj k volbám a politice. Na poklidné shromáždění i pochod dohlíželi policisté a strážníci.

"Vítám vás na setkání proti volbám," zahájil shromáždění u obchodního centra Palladium známý svolavatel anarchistických 1. májů Ondřej Slačálek. Ve svém projevu kritizoval předvolební kampaň a politiku. Po něm přítomní vyhodili do přistavených popelnic volební lístky a propagační materiály stran a vydali se na pochod.

Anarchisté byli vybaveni papírovými podobiznami některých politiků, na náměstí Republiky i při pochodu rozdávali kolemjdoucím letáky. Městem pochodovali za nákladním autem, z něhož pouštěli hudbu, a které mělo na bocích napsáno "Kdyby volby mohly něco změnit, dávno by je zakázali". Lidé na průvod reagovali různě, někteří turisté se tvářili překvapeně, jiní pobaveně nebo dávali najevo své sympatie. Z okolí průvodu zazněly i kritické hlasy. "Akorát dělají ostudu, nic jiného," řekla kolemjdoucí žena.

Volby podle anarchistů rozdělují lidi na fanoušky jednotlivých stran. "Staví nám do cesty nejen záplavu propagandistických odpadků - billboardů, letáčků apod. - ale především nenávistných stereotypů. Na pranýř byli během těchto voleb postaveni nezaměstnaní, 'nepřizpůsobiví', chudí a levičáci. V předvolebních licitacích se v podstatě zapomnělo na životní prostředí," uvedli v prohlášení pražských anarchistických skupin. Účast ve volbách je podle nich potvrzením systému, který je v hluboké krizi. Každý hlas je hlasem proti alternativám a úvahám o společenské změně, napsali.

Ať ve volbách zvítězí kdokoli, zůstane podle nich zachována moc velkých firem. "Volbami nic nekončí, ani se nedá říct, že by voliči rozdali karty. Karty se mohou rozdávat každý den - v ulicích," stojí na webu Československé anarchistické federace. Stoupenci krajní levice vyzvali k úklidu veřejného prostoru a jeho očištění od "komunikačního odpadu z předvolební kampaně".