Nakonec se ukázalo, že „tréninkovou jízdu" absolvovalo jen několik desítek strojů. Ty trasu projely za asistence policie. Zřejmě šlo o vedoucí jezdce skupin, které se na spanilou jízdu vydají v sobotu. Přece jen je dobré vědět, kudy je třeba jet… Po magistrále nad Florencí projela skupina v pátek kolem 21.45.

Zdroj: Deník/RichardŠedý

Do Prahy přijelo zhruba 60 tisíc motorkářů, očekává se účast dalších asi 40 tisíc návštěvníků. Kvůli omezené kapacitě se účastníci spanilé jízdy losovali.

„V sobotu pojedou ve třech vlnách přibližně po půl hodině. Startujeme na Letné a pojedeme přes Hlávkův most po magistrále na Václavské náměstí, pak přes Karlovo náměstí a Masarykovo a Smetanovo nábřeží na náměstí Jana Palacha. Tam bude krátká zastávka. Poté Chotkovou ulicí, přes Letnou a zpět na holešovické výstaviště," uvedl hlavní organizátor akce Jaroslav Vavřina. Jízda by podle měj měla skončit do 13 hodin.

Trasa Spanilé jízdy H-D.Zdroj: h-d.prague115.com

„Historické stroje, custom biky, současné modely, ženy, muži, veteráni, kluby, HOG Chaptery… tahle jízda bude součástí oslav 115. výročí Harley-Davidson, na kterou nikdy nezapomeneš. Ať už jsi mezi těmi, kdo měli štěstí a získali své místo ve spanilé jízdě, nebo chceš zažít burácení tísíců dvouválců historickými ulicemi Prahy, tuhle životní příležitost zkrátka nesmíš propásnout!" lákají pořadatelé oslav na svém webu.

Harley-Davidson oslaví 115. výročí od založení značky v Praze.
Motorkáři z celého světa míří do Prahy. Oslaví narozeniny Harley-Davidson