Uvnitř oválu vznikne hřiště pro míčové hry, na krajích pak prostor pro různé atletické disciplíny. Chybět nebudou ani posilovací prvky. Tím plány Černošic nekončí. „Zároveň chceme vybudovat malý parčík před školou a vedle ní přírodní amfiteátr. Půjde o hlediště a dřevěné jeviště, které by sloužilo jako letní třída. Tak aby se vždy alespoň jedna třída dětí mohla učit na vzduchu," popisuje černošický starosta Filip Kořínek.

Kdy by mělo dojít k realizaci projektu, zatím není jasné. Nyní probíhá zpracování dokumentace. „Pokusíme se získat dotaci, protože jako město nemáme dostatek finančních prostředků," podotýká Kořínek. Podle předběžných odhadů by měl projekt vyjít minimálně na 20 milionů korun. Pokud by město nesehnalo dotaci, na budování oválu nezačne pracovat dříve než v roce 2018 či 2019.

KLUBY SE NEDOHODLY

O novém sportovním areálu uvažují i Čelákovice. Vybraný objekt, který by se mohl proměnit, patřil dvěma zdejším sportovním klubům. Ty se nedokázaly domluvit na jeho údržbě, takže místo zchátralo. „Město do situace vstoupilo razantně. Využili jsme totiž nového občanského zákoníku. Tribuny stály na pozemku města, prohlásili jsme to za své, což nám potvrdil i soud," říká Pátek. Loni šlo do opravy stadionu zhruba 750 tisíc korun.

Město nyní vlastní jen tři čtvrtiny objektu, zbytek patří klubům. Situace se posune dál, až se vyřeší majetkoprávní záležitosti. Radnice zatím vytvořila městskou příspěvkovou organizaci, která má na starosti údržbu celého areálu.

NA ZAČÁTKU JE STUDIE

Zatím je vypracována studie využitelnosti prostoru. Zastupitelé města nedávno schválili, že právě ta se stane podkladem pro další kroky. Vše je zatím na začátku.

Podle již vypracované studie by mělo vzniknout fotbalové hřiště, kolem kterého by byla atletická dráha.

Nechyběly by ani tréninkové plochy pro fotbalisty a nohejbalové kurty. Na okraji areálu by pak vyrostl skatepark a dětské hřiště.

Čtěte také: Čelákovice u Prahy by měly mít obchvat za 190 milionů korun