Po prázdninách děti odstartovaly nový školní rok sportovně laděnou akcí „Startujeme!", na níž si zasoutěžily na nejrůznějších herních stanovištích, zaskákali v nafukovacím hradu, zúčastnily se výtvarné dílny a prohlédly si prostory DDM, kde od poloviny září začaly probíhat kroužky.

„Akce Startujeme! proběhla v Čakovicích už podruhé. Zatímco loni jsme měli pouze čtyři herní stanoviště v prostorách základní školy v Jizerské ulici, tak letos jsme díky prostorám našeho Domečku soutěžili venku i uvnitř," pochvalovala si Jarmila Šťastná.

„Do budoucna bychom chtěli zachovat místo konání, tedy takzvaný Vatikán, aby se rodiče i děti seznámili s naší pobočkou a poznali prostory, na jejichž zkrášlování a výzdobě se podílejí jak lektorky našeho dopoledního vzdělávacího programu Krystálek, tak i lektoři, kteří zde v odpoledních hodinách vedou kroužky," podívala se směrem k dalším ročníkům.

Pořádně nabitý byl říjen, během nějž se děti rozhodně nenudily.

Putování skřítků

„Děti, které rády něco vyrábějí, se zúčastnily naší Podzimní dílny, ve které se naučily, jak se dělá podzimní věnec. Ten, kdo nechtěl trávit dva prázdninové říjnové dny doma se s námi vydal na náš dvoudenní příměstský tábor Putování lesních skřítků, kde si děti užily výtvarné tvoření, výlety do přírody i do centra Prahy, kde jsme navštívily Muzeum strašidel," přiblížila Jarmila Šťastná bohatý říjnový program. Ten završila zahradní akce Po stopách strašidel.

Děti si mohly nejen zasoutěžit o sladké ceny, ale také se dozvědět zajímavé informace o známých českých strašidlech. U vstupu do budovy si vyzvedly se svými rodiči hrací kartu a mohly se vydat na herní stanoviště. Čekal je hod papírovou dýní do koše, přenos dýně na lžíci, v čemž většinou hravě trumfly své rodiče a rychleji došly do cíle.

„Uvnitř budovy pak vyráběly duchy z papírových talířků, chytaly strašidla do lasa, srážely mumií kuželky, pomáhaly drobným pavoučkům vymotat se ze sítí a pomohly nám obydlet strašidelný hrad duchy, dýněmi či bílou paní.

Strašidelný kvíz

Na závěr akce se děti mohly nechat zkrášlit u našich lektorů, kteří je namaskovali jako skutečná strašidla, upíry a Frankensteiny. Kdo se navíc zúčastnil strašidelného kvízu, mohl si vybrat mezi hračkami či časopisy s dárky," usmívala se vedoucí čakovického DDM při vzpomínce na povedenou akci, které se zúčastnilo kolem dvou stovek lidí.

„To bylo hezkou odměnou pro všechny, kdo se na akci podílel. Ať už přímo svou pomocí při obsluze herních stanovišť nebo přípravou soutěže a propagací samotné akce," chválí své spolupracovníky.

A co na děti v DDM čeká v listopadu? Například akce „Nocování za tajemnými dveřmi", která se koná z pátku na sobotu 14. a15. listopadu od 16 do 16 hodin, v rámci které se výprava vydá do svíčkárny a knoflíkárny v Šestajovicích, odkud si budou děti moci odnést vlastnoruční výrobek či vánoční dárky pro své blízké.