Mezi šťastnými byla také mladá rodina Kopeckých, kteří se budou stěhovat do bytu 3 + 1 o rozloze bezmála 72 metrů čtverečních v Limuzské ulici. „Tohle je přesně ten byt, který jsme si přáli, byl tedy doslova vymodlený. Jsme úplně nadšení. Pokud to bude možné, jsme připraveni se přestěhovat ještě do Vánoc. Doposud jsme bydleli v dost drahém podnájmu, takže nám nový byt také hodně finančně pomůže. Zkrátka nám to vytrhlo trn z paty a teď věříme, že už bude jenom lépe,“ shodli se manželé Lucie a Tomáš, kteří sebou měli v kočárku i svůj největší poklad. Letošní rok byl pro rodinu opravdu plný změn, kromě nového bytu a narození potomka, se ještě stihli vzít.

Zájemců bylo hodně

V letošním roce se tradiční předvánoční losování v Praze 10 uskutečnilo již po šesté v řadě Praze 10. O dvanáct bytů byl veliký zájem. Celkem bylo podáno 123 žádostí. „Podmínky nakonec splnilo 72 žadatelů a 51 kritéria nesplnilo. Šance na získání nového bydlení je jedna ku šesti,“ sdělil starosta Prahy 10 Vladislav Lipovský (ODS). Tomu před nákupním centrem pomáhali s losováním malé děti, jež se zde bavily při zábavném programu a byty losoval také místostarosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (ODS). Odpolednem pak provázela populární herečka a zpěvačka Michaela Dolinová a moderátor Vlasta Korec.

Losovali čtyři kategorieRadnice určila čtyři kategorie žadatelů, kterým byt přidělovala. První byli mladí lidé od 18 do 30 let. Zde byl vylosován také Petr Diviš, který se přestěhuje do bytu 1+0 o velikosti 27 metrů čtverečních. „Je to super,“ zhodnotil krátce. Druhá kategorie byla pro manžele s dětmi do 18 let. Třetí skupina byla samoživitelé s dětmi do 18 let a poslední kategorie jednotlivci nad 30 let.

Výherci se nyní budou stěhovat například do bytů do zmíněné Limuzské ulice, Na Louži, Brtnické ulice či na Kubánské náměstí. S výherci bylo losováno i dvanáct náhradníků pro případ, že by z nějakých důvodů hlavní výherce byt nepřevzal, nebo by mu nemohl být předán pro porušení podmínek losování a podobně.