Podobná nepříjemnost se v poslední době stala nejen panu Jiřímu z Prahy 13, ale hned několika desítkám obyvatel Nových Butovic. Zdejší pobočka pošty s číslem 58 by si tak zasloužila ocenění za nejhůře fungující poštovní úřad v metropoli.

Pracují na nápravě

Řada dopisů se totiž navíc vůbec nedostala do rukou adresátů, protože je pošťačka raději odeslala zpátky odesílateli. Vedení pošty o množících se stížnostech ví. Podle mluvčí Dity Václavíkové už pracuje na nápravě.

„Jako doručovatelka tu pracovala žena ukrajinské národnosti, která se snažila si práci všemožně zlehčovat. Už jsme jí ale dali výpověď, a přijmeme novou,“ doplnila. Náprava bude co nejrychlejší. „Nová pracovnice se ale musí nejprve vybrat a poté zaučit,“ objasnila. close zoom_in

Petice přinese ovoce

Problém s poštou mají i další obyvatelé Prahy 13, tentokrát ze sídliště Velká Ohrada. Ti by naopak uvítali, aby tu společnost zřídila pobočku, a nemuseli tak jezdit několik stanic autobusem kvůli podání složenky. I těm teď svítá naděje.

„Je to hrozné, jsme desetitisícové sídliště, které je populačně srovnatelné s menším městem, a po osmnácti letech tu nemáme ani poštu,“ postěžovala si osmdesátiletá Hana Líbalová, která bydlí přechodně u dcery v Kurzově ulici.

Místní už dokonce sepsali i petici a teď to vypadá, že jejich lobbování přinese ovoce. Provozovna se otevře v příštím roce. „Zájem o ni byl vždy, ale vedení se vymlouvalo, že by byla prodělečná. Rekonstruujeme však polikliniku a v rámci přesunů některých ordinací pro ni bude v přízemí místo,“ popsal mluvčí třinácté městské části Samuel Truschka.