VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bulovka získala certifikát za projekt omezení výskytu infekcí

Praha 8 - Nemocnice Na Bulovce v Praze je nemocnicí akreditovanou SAK. Ve zdravotnickém zařízení trvale probíhají kontrolní i výukové programy všeho personálu, které se zaměřují na udržování respektive zvyšování kvality léčebné péče. V rámci těchto programů se pracovníci odpovídající za tento segment trvale vzdělávají a rozvíjejí další činnosti.

19.2.2015
SDÍLEJ:

Nemocnice Na Bulovce v Praze získala certifikát za projekt omezení výskytu infekcí ve zdravotnických zařízeních.Foto: Martin Šalek

V roce 2014 byli se svým projektem „Implementace preventivních opatření u infekce spojené s poskytováním zdravotní péče v podmínkách velkého zdravotnického zařízení" vybráni do celostátního programu Project HOPE, kde zastupovali nemocnici.

V lednu 2015 obhájil tým ve složení Hana Roháčová, Klára Rašková a Eva Pekárková tento projekt a získal certifikát, který potvrzuje úspěšné absolvování programu. Projekt bude v následujících měsících realizován při poskytování zdravotní péče v nemocnici.

Jeho smyslem je omezit výskyt infekcí, které vznikají ve všech zdravotnických zařízeních v celém světě v souvislosti s pobytem pacientů v nemocnici. Na Bulovce by měl být výskyt těchto závažných komplikací omezen na co nejmenší míru tak, aby tato nemocnice byla bezpečným místem s minimálním výskytem těchto infekcí.

Project HOPE

V České republice působí Project HOPE od roku 1991 původně jako pobočka americké nadace The People-to-People Health Foundation, Inc. - Project HOPE. Od roku 1999 je registrován jako obecně prospěšná společnost.

Hlavní činností společnosti Project HOPE je organizování vzdělávacích programů pro pracovníky ve zdravotnictví jak v České republice, tak i v dalších zemích v Evropě. Od začátku svého působení se Project HOPE v ČR věnoval vzdělávání v oblasti paliativní péče, nádorového onemocnění prsu, zdravotnického managementu.

Jedním z nejúspěšnějších programů společnosti Project HOPE v ČR se stal právě kurz určený pro top manažery a střední management v českém zdravotnictví, který v letech 1992 - 2008 absolvovalo téměř 1000 zdravotnických manažerů.

V roce 2010 byl zahájen pilotní program v oblasti bezpečí pacientů - Nil Nocere - Ochrana pacientů před poškozením. Tento pilotní program byl zakončen v dubnu 2012 a absolovovaly jej čtřyčlenné týmy ze 16ti nemocnic z ČR. V průběhu programu vytvořili účastníci projekty zaměřené na oblast bezpečí pacientů v jejich nemocnicích. V současné době se projekty zavádějí do praxe.

Čtěte také: Ortopedi Nemocnice Na Bulovce jsou průkopníky Ponsetiho metody

Martin Šalek

Autor: Redakce

19.2.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jan Farský z hnutí STAN.
7

Předsedou poslaneckého klubu STAN byl jmenován Farský

Miloš Zeman a Adrej Babiš.
56

Babiš pokračuje v povolebních jednáních, sejde se se Zemanem

Mezi Čechy mírně převažuje nespokojenost s výsledkem voleb

Mezi Čechy mírně převažuje nespokojenost s výsledky voleb, ukázal průzkum společnosti Median. Podle průzkumu většina lidí nemá obavy o budoucnost demokracie v zemi, dotázaným by ale vadilo, kdyby vládu měl vést trestně stíhaný člověk.

Babiš přemlouval STAN ke spolupráci. Podle Gazdíka ale marně

Šéf vítěze voleb hnutí ANO Andrej Babiš přemlouval hnutí Starostové a nezávislí (STAN) ke koaliční spolupráci, ale marně, řekl novinářům po dnešní zhruba hodinové schůzce s Babišem předseda Starostů Petr Gazdík.

Jednání za hnutí ANO povedou Babiš, Faltýnek i Brabec

Povolební vyjednávání povedou za ANO předseda hnutí Andrej Babiš, místopředsedové Jaroslav Faltýnek, Petr Vokřál a Richard Brabec a člen předsednictva Radek Vondráček. Po jednání předsednictva to novinářům řekl Babiš. Dodal, že první schůzky se uskuteční v neděli a v pondělí. Již dříve Babiš prohlásil, že ANO je připravené jednat se všemi stranami, které se dostaly do Sněmovny. O tom, s kým by chtěl uzavřít koalici, se jednoznačně nevyjádřil.

Schwarzenberg: Lidé očividně raději slyší sliby než pevní postoje

Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg označil výsledek voleb za prohru, kterou přisuzuje tomu, že strana neuhnula ze svých principů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení