Například tramvajová zastávka Bulovka má aktuálně označení Nuselská radnice. K podobným zmatkům došlo i jinde, byly ale již odstraněny. V zastávce Vosmíkových je pak instalována lavička tak, že se na ní nedá sednout.

Primátor Zdeněk Hřib. Archivní foto.
Hřibova reakce na hoax: Záběry městských kamer z ulic budou vysílané na webu

Místopředseda představenstva THMP Tomáš Novotný potvrdil, že se na některých zastávkách objevily chybné názvy. „V uplynulých dnech se skutečně na některých zastávkách objevily skleněné panely s chybnými názvy. Situace vznikla díky některým chybám ve výrobě u dodavatele a poškození při přepravě skel. Abychom nemuseli zastavit výstavbu, byla na některá místa provizorně instalována skla se zabarveným nebo přelepeným názvem jiné zastávky, která měla umožnit její urychlené zprovoznění. V několika případech došlo k odstranění provizorního přelepu vandaly, což vyvolalo dojem, že je na místě nesprávný panel,“ uvedl Novotný.

Akce do roku 2023

Podle Novotného v jednom případě došlo dokonce k nechtěnému umytí zabarvení díky důkladné práci dodavatele závěrečného čistění před zprovozněním. „Ze strany THMP nyní probíhá průběžná kontrola a v tomto a příštím týdnu budou dočasná skla odstraněna a budou nahrazena skly se správnými názvy zastávek. Situace nás mrzí, ale cílem bylo umožnit užívání zastávek i přes nutnou náhradu poškozených a vadných skel. Provoz bez skel není z důvodu bezpečnosti možný, ukrývají mimo jiné elektroinstalaci,“ dodal.

Instalace nových přístřešků začala loni v prosinci. Celkem se má v Praze do března 2023 vyměnit na 690 přístřešků. Jejich nová podoba vzešla ze soutěže.

Pořízení a instalace nových přístřešků na zastávky MHD vyjdou Prahu až na 835 milionů korun s DPH. Dodavatelem je firma Energovod CZ ze skupiny Eltodo.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Na provoz přístřešků MHD měla od roku 1994 do konce letošního června smlouvu francouzská firma JCDecaux, která městu platila a výměnou mohla na vlastním mobiliáři umisťovat reklamu. Minulé vedení města smlouvu označilo za nevýhodnou, což firma odmítla. Současná reprezentace na rozhodnutí té minulé navázala a rozhodla, že mobiliář nahradí vlastním.

O nové zastávky se zatím provizorně stará THMP, počítá se ale s tím, že je převezme Dopravní podnik hl. m. Prahy.