„Vítězné náměstí je těžištěm zástavby Dejvic a Bubenče realizované převážně podle koncepce Antonína Engela z počátku první republiky," připomněl Ries. Náměstí je sice podle něj jen torzem původního záměru a je potřeba ho dokončit, ale ne objekty, jako je budova PPF. „Naprosto ignoruje jakýkoli kontext s okolím," zhodnotil návrh PPF.

Postup radnice Prahy 6 kritizuje i část zastupitelstva. Podle plánůz 90. let mělo na pozemku mezi ulicemi Jugoslávských partyzánů a Verdunskou vyrůst nové sídlo radnice. Praha 6 se ale nakonec rozhodla opravit stávající sídlo a na Vítězném náměstí ve spolupráci s PPF postavit komerční budovu. Pronájem pozemku měl podle zastupitele Alexandra Holuba (TOP 09) ročně městu přinést až 40 milionů korun. Ovšem loni radnice odsouhlasila, že PPF může na pozemku stavět sama, a nájemné se snížilo na zhruba čtyři miliony. „Praha 6 ztratila vliv na to, co se na náměstí postaví," míní Holub.

Regulační studie má fixovat parametry

Radnice se podle Holuba navíc žádostí o změnu územního plánu hodlá vzdát možnosti, aby v budově vznikly prostory sloužící veřejnosti. Starostka Marie Kousalíková (ODS) však s námitkami nesouhlasí. Zastupitelstvo podle ní schválilo regulační studii, která fixuje parametry budovy, jako je výška, tvar a kapacita.

Návrh investora prý navíc projednala komise a pracovní skupina složená ze zástupců koalice i opozice, které měly k dispozici odborné posudky architektů. Zastupitelstvo se bude zřejmě zástavbou a využitím pozemku na Vítězném náměstí zabývat ještě na mimořádném zasedání 15. února.

V plánované budově PPF má být 13.290 metrů čtverečních kancelářských ploch. Na dalších 1860 metrů čtverečních mají být například obchody a kavárny. Na veřejnou vybavenost typu knihovny, mediatéky a přednáškových sálů pamatuje projekt 2629 metryčtverečními.