Podle původních plánů už se mělo na místě stavět. Společnost v červnu požádala o územní rozhodnutí, řízení ale bylo v červenci kvůli nedořešeným majetkoprávním vztahům přerušeno. S výstavbou nesouhlasí obyvatelka posledního zachovaného domu v kolonii, jejíž pozemky by měly být stavbou dotčeny.

„Kdyby to bylo bez odvolání a protestů, za rok a půl za dva by se mohlo začít stavět. Pokud ale budou odvolání, může se začít třeba až za deset let,“ řekl Hrubý. S projektem za zhruba 350 milionů už podle radnice Prahy 5 souhlasili památkáři. Geosan se ale ještě musí vypořádat se dvěma soukromými vlastníky, kteří v oblasti mají své pozemky.

V kolonii dosud bydlí Anežka Hradilková – a právě na pozemcích její rodiny by se mělo také stavět. Hradilková ale pozemek Geosanu odprodat nechce, nesouhlasí ani s projektem, který společnost už dříve Praze 5 předložila.

„Geosan má pozemky pronajaté několik let a nestará se o to. Chceme, aby radnice smlouvu s Geosanem vypověděla,“ řekla Hradilková. Podle ní společnost čeká, až zchátralé domky definitivně spadnou. Radnice chce, aby firma musela nejprve dostavět původní domky a až poté budovala novostavby.

Čtěte také: Megaboard v památkové zóně byl prý legální