Opoziční zastupitelé za TOP 09 se snažili Březinu na posledním zasedání zastupitelů odvolat. Jejich návrh ale nebyl zařazen na program jednání zastupitelstva.

„Je nepřípustné, když schůzi vede obžalovaný náměstek. Nemá naši důvěru,“ argumentoval Tomáš Hudeček, šéf zastupitelského klubu TOP 09.

Březinova obžaloba způsobila i rozpory uvnitř ODS. Čtvrteční zasedání zastupitelů bylo kvůli sporu přerušeno asi čtyřikrát. Podle primátora Bohuslava Svobody (ODS) je nezbytné, aby se Březinovou obžalobou zabýval klub pražských zastupitelů za ODS.

„Je nutné vyřešit jeho působení na městě,“ sdělil Svoboda Deníku. Na otázku, zda bude čekat na závěry soudu, ale neodpověděl. Klub ODS se má podle informací Deníku sejít příští týden.

Březina už dříve sdělil, že se k obžalobě nebude až do vynesení rozsudku vyjadřovat. V případě, že bude odsouzen, může dostat až dvouletý nepodmíněný trest. Pokud by se tak stalo, teprve potom by vedení Prahy hledalo v řadách sociální demokracie dalšího adepta na místo prvního náměstka.

Čtěte také: Náměstek primátora Karel Březina jde k soudu