Obě úpravy prosazovala Černochová spolu s kolegy z výboru už v závěru minulého volebního období Sněmovny, dolní komora je ale nestihla projednat. První z úprav má zajistit, aby výdaje na obranu neklesly pod dvě procenta hrubého domácího produktu. Ústavní novela by pak měla zajistit, aby vláda mohla sama rozhodnout o vyslání vojáků do záchranné mise v zahraničí nebo do misí v rámci sil velmi rychlé reakce NATO.

Sedmnáctičlenný výbor 

Předsedkyně výboru by byla ráda, aby se jeho členové na těchto úpravách shodli a o dohodu se snažili i v budoucnu. Nechtěla by "dělat z výboru bojiště". "Nejdůležitější je, abychom se tady neštengrovali na tématech, která nejsou podstatná. Dělat si politiku na oblasti bezpečnosti a obrany by bylo špatně," uvedla politička.
Černochová je zároveň starostkou Prahy 2. Vedení ministerstva obrany i jeho kontrolního orgánu budou mít poprvé na starosti ženy, pokud se ministryní obrany ve vládě předsedy ANO Andreje Babiše stane dosavadní ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO). Výbor pro obranu je zatím sedmnáctičlenný, v příštích dnech by ho ale měl posílit ještě poslanec ODS Pavel Žáček.