„Byla to mimořádná událost, které se na určitých místech kvůli geografickým poměrům prostě nedá předejít,“ sdělil Tomáš Jílek z pražského dopravního podniku a jak doplnil, do třiceti minut se podařilo obnovit provoz.

Další problém se vyskytl na Pohořelci, kde kvůli naplavené dlažební kostce vykolejila tramvaj číslo 23. Obešlo se to ale bez jakéhokoliv zranění.

Čerpání vody

Kvůli přívalovému dešti měli včera napilno také hasiči. „Kvůli dešti jsme měli přes dvacet výjezdů. Čerpali jsme hlavně zaplavené sklepy, kanály, ale například také kino na Sokolovské,“ sdělil vyšetřovatel hasičů Stanislav Sochor.

U komplikací zasahovali také policisté. „Voda často zasahovala několik metrů do silnice. Pod Hlávkovým mostem byl na čas neprůjezdný jeho podjezd a na Nuselském mostě se dokonce stala nehoda,“ uvedla Eva Brožová z pražské policie. Řidiči měli také problémy na Letné, pod Barrandovem či u Těšnovského tunelu.

Divadelní prázdniny dříve

Voda se dostala i do Divadla v Dlouhé, kde způsobila problémy v technickém zázemí a zaplavila část hlediště. Pravděpodobně tak budou na zatím neurčený čas vyhlášeny divadelní prázdniny.

V divadle právě probíhá festival Devět bran, a tak včerejší představení bylo přesunuto na dnešní osmnáctou hodinu do Divadla Rokoko.