„Během komentovaných krmení a setkání zjistíte, která zvířata žijí v trvalých párech, jak vypadají jejich námluvy a kdo se u nich stará o potomstvo. Na pozorné posluchače čekají drobné odměny!,“ zve Zoo Praha na „valentýnský speciál“ do Troji. V sobotu i neděli je mezi 10. a 15. hodinou na programu celkem devět exkurzů do „milostného života“ zvířat. Komentovaná setkání nabízí zoo u psů ušatých, supů mrchožravých nebo vlků eurasijských. K vidění bude též trénink lachtanů jihoafrických.

„Nechte se svést kouzlem valentýnské noci. Romantická prohlídka setmělého tropického skleníku Fata Morgana je netradiční způsob, jak strávit svátek zamilovaných. Dozvíte se zajímavosti z milostného života rostlin, vychutnáte si sklenku vína z naší vinice a dáma obdrží udržitelně pěstovanou růži,“ láká zase na pondělní večerní prohlídky skleníku Fata Morgana Botanická zahrada. Hodinového programu se mohou zúčastnit pouze dospělé páry. Cena je 790 korun za oba.

Pražské arcibiskupství zase pořádá už v sobotu tradiční „Pouť ke svatému Valentinu na Vyšehradě“ alias „duchovní obnovu pro snoubence“. K účasti je nutná registrace předem formou elektronického formuláře. „Rekolekce pro snoubence i všechny, kdo uvažují o manželství a chtějí navzájem i před Bohem prohloubit svůj vztah, se bude konat v prostorách Vyšehradské kolegiátní kapituly (K rotundě 100/10, Praha 2). Duchovním programem bude provázet Mons. Aleš Opatrný, vyšehradský kanovník,“ informují webové stránky Arcibiskupství pražského. Pětihodinové pásmo startuje v 10. hodin a zahrnuje tři úvahy, občerstvení, příležitost k procházce, společnou reflexi i závěrečnou modlitbu. Po ní následuje ještě samostatná poutní mše v bazilice sv. Petra a Pavla. „Při poutní mši budou již tradičně vystaveny ostatky sv. Valentina,“ dodává arcibiskupství.

Mezi „komerčními“ lákadly se vyjímají mimo jiné „balíčky pro zamilované“ v Aquapalace Praha nebo luxusní pětichodová večeře v restauraci Oblaca ve špici žižkovské věže.