Borkovec byl původně obžalován ze zpronevěry a zneužívání pravomoci veřejného činitele. Soudkyně ale čin překvalifikovala na podvod. "I kdyby byl veřejným činitelem, nemohl zneužít pravomoc tím, že podváděl svého zaměstnavatele," uvedla Čeplová.

Dvaatřicetiletému úředníkovi hrozilo pět až 12 let vězení, soud udělil trest v polovině trestní sazby. Podle soudkyně Borkovcovi přitížilo především to, že se ukradené peníze nenašly. "Soud neuvěřil, že celou částku opravdu utratil," řekla soudkyně. Státní zástupkyně Borkovcovi navrhovala vězení v délce osm a půl roku.

Borkovec bude podle rozhodnutí soudu muset radnici zaplatit náhradu škody ve výši přes 33 milionů korun. Úředník u soudu tvrdil, že alespoň část peněz by rád splatil. Celou částku se mu prý z budoucího platu asi uhradit nepovede.

Borkovec se ke krádežím přiznal a u soudu tvrdil, že krást na úřadě bylo jednoduché, protože tam neexistovala žádná zpětná kontrola.

Referent oddělení dopravy a životního prostředí přepisoval na formulářích pro žadatele o zábor veřejného prostranství kvůli stavebním pracím číslo účtu radnice na číslo svého soukromého konta. Formuláře musel sice podepsat vedoucí odboru Karel Žrout, protože však byly účty vedeny ve stejné bance a začínaly stejnou číslicí, rozdílu si nevšiml.

Úředník si přilepšoval zhruba čtyřmi miliony ročně. Finanční oddělení radnice na nesrovnalosti nepřišlo proto, že jim prý Borkovec nedával podklady pro kontrolu. Žrout tvrdil, že městská část si nevede souhrnné přehledy o všech stavebních záborech. Policie tak referenta odhalila až poté, co si radnice po nástupu nového vedení nechala vypracovat finanční audit a zjistila, že jí chybí peníze.

Borkovec u soudu trval na tom, že většinu peněz utratil za dovolené, nákladné víkendové výlety po Evropě a náročný životní styl. Policie u něj při domovní prohlídce žádný větší obnos nenašla, zpátky se podařilo získat pouze dvoumilionovou zálohu za byt a menší částky z několika jeho účtů.

Kvůli Borkovcovu obvinění se dva vysocí úředníci odboru vzdali funkce. Z místa vedoucího odboru v březnu tohoto roku odstoupil Žrout, rezignoval také vedoucí oddělení, v němž referent pracoval. Žrout nejprve na radnici zůstal jako řadový úředník, minulý měsíc ale podal výpověď.