„Je před námi reprezentační přestávka a chceme ji využít k doplnění fyzických sil. Soustředění jsme měli naplánované už delší dobu a ani porážka s Budějovicemi na tom nic nezměnila,“ řekl sportovní manažer Bohemians 1905 Zbyněk Busta.

Den po prohře s Jihočechy měli hráči na programu výběh do krčského lesa a v úterý už se v půl osmé ráno hlásili v kabině před odjezdem na soustředění.

Zkušení už vědí, co je čeká. Kolem sedmé ráno už trenéři netrpělivě čekají na kopci nad Smejkalovou boudou a vyhlížejí hráče před rozcvičkou. Až pak přijde na řadu snídaně a pak dopolední program.

„Tentokrát jsme si objednali dvaatřicet kol a budeme jezdit i na kole,“ zpestřili trenéři hráčům fyzickou průpravu. První den urazili cyklisté kolem čtyřiceti kilometrů. Kromě kopců čeká na hráče i posilovna, trénování výbušnosti a samozřejmě i míč. I když ten jen ve velmi omezené míře.

Ze soustředění se vracejí dnes večer. „Věřím, že nám ty tři dny pomohou v závěru podzimu. Zároveň je tu možnost na soustředění rozebrat věci, na které není normálně čas. Celý příští týden už věnujeme přípravě na velmi důležitý zápas na Kladně,“ dodal Zbyněk Busta.