Vedení vršovické radnice si původně představovalo, že letos na podzim udělá potřebné kroky k tomu, aby se na jaře příštího roku mohlo začít stavět.

Hala mohla podle místostarosty Bohumila Zoufalíka stát do konce příštího roku. „Mysleli jsme si, že tržnice má smlouvu do konce kalendářního roku, ve středu jsme se ale dozvěděli, že je to jinak,“ říká Zoufalík. Podle něj se ale na záměrech výstavby nic nemění, jenom se posune termín.

Víceúčelová hala

Vršovická radnice má představu, že na pozemcích gymnázia v Přípotoční ulici vznikne víceúčelová hala, která by sloužila škole i místním lidem. Podle místostarosty Zoufalíka by mohla hala skloubit komerci a výuku.

„Dopoledne by zde mohli být studenti školy, odpoledne by pak mohla sportovat široká veřejnost,“ míní. Ředitel gymnázia Roman Vlček bude po radnici chtít 20 hodin týdně pro žáky své školy.

„Pokud by se podařilo projekt zrealizovat, bylo by to fantastické. Nejraději bych byl, kdyby sportoviště stálo již od dalšího školního roku,“ dodává s úsměvem Vlček. Pozemky u gymnázia v Přípotoční byly svěřeny městské části Praha 10 od magistrátu hlavního města minulý týden.

Podzemní garáže

Kontroverzní místo, kde za podivně výhodných podmínek funguje už několik let tržiště a autobazar, tak dostane novou tvář. Podle starosty Prahy 10 Miloslava Lipovského se zde kromě sportovní haly uvažuje i o podzemních garážích.

Projekt na vybudování sportoviště v objektu gymnázia se poprvé objevil ještě za minulého režimu, na sklonku osmdesátých let. Výstavba se nakonec neuskutečnila kvůli nedostatku finančních prostředků.