V poločasové přestávce semifinálového utkání Ondrášovka Cupu s celkem Sigma Olomouc fanoušci nejen vtrhli na hrací plochu – ten večer již podruhé (poprvé to bylo ještě před zápasem) – ale navíc začali řádit tak, že utkání muselo být předčasně ukončeno. Jedinou dobrou zprávou je, že se nikdo nezranil.

Výtržníci z řad radikálů nejen zaútočili na vedení vlastního klubu, ale také začali demolovat zařízení stadionu. „Vytrhávali sedačky a snažili se vniknout do tubusu v mix zóně. Posunovali tunelem, házeli tam světlice a další pyrotechniku, ničili vnitřní zařízení stadionu,“ přiblížila řádění vandalů Eva Miklíková z ředitelství pražské policie. Zvládnout situaci neměla pořadatelská služba šanci, i když byla předem důkladně posílena, protože nepokoje se očekávaly. I na policisty, kteří se je snažili zklidnit, radikálové zaútočili. Začali na ně házet pyrotechniku, vytrhaná prkénka z toalet i další věci urvané, kde se dalo; dokonce jako zbraň použili i hasicí přístroje. Dav naštvaných lidí policejní „těžkooděnci“ vytlačili ze stadionu. Při vyklízení stadionu ale policisté museli sáhnout i k ráznějším opatřením, jako jsou použití zásahových výbušek či nasazení služebního psa. Následně hlídali i odchodové trasy, aby nedocházelo k dalším výtržnostem a ničení majetku.

Tři zadržení

Přímo v průběhu zákroku policisté zadrželi tři chuligány. „Jednu ze zadržených osob policisté oznámili do dalšího správního jednání pro podezření ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku. Další osoba je podezřelá ze spáchání trestných činů výtržnictví a poškození cizí věci. Poslední je podezřelá ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě,“ bilancovala Miklíková nezvyklou bitvu na zeleném trávníku i v ochozech. Výčet hříšníků, kteří se ze svého jednání budou muset zodpovídat, to ale zřejmě není konečný. Ani zdaleka. Nyní policisté prohlížejí záznamy z kamer na stadionu ale také záznamy vlastních dokumentačních skupin i nahrávky televizních štábů a snaží se odhalit další konkrétní osoby, jež se dopustily protiprávního jednání. „Tento materiál obsahuje několik desítek hodin záznamů,“ podotkla policistka s tím, že jejich vyhodnocení se protáhne na několik dnů. Nicméně už nyní znají policisté totožnost pěti dalších výtržníků.

Předběžně vyčíslená škoda se vyšplhala na 300 000 Kč. Nejvyšší částky se vztahují ke zničenému trávníku, velkoplošné obrazovce a vytrhaným sedačkám.

Čtěte také: OBRAZEM: Fanoušči Slavie obsadili stadion